Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ГПУ прокоментували зустріч нардепа Кононенка з екс-міністром часів Януковича

Справа проти колишнього очільника Міністерства екології Злочевського закрита. 

Генеральну прокуратуру не зацікавила зустріч у Відні нардепа, першого заступника голови депутатської фракції партії "Блок Петра Порошенка" Ігоря Кононенка із екс-міністром екології часів Януковича Миколою Злочевським. Справа проти колишнього міністра закрита.

Про це повідомляє "Української правди", оприлюднивши відповідь відомства на запит видання.

"Відомості, вказані  у запиті, щодо можливої зустрічі народного депутата Ігоря Кононенка в ресторані у Відні із колишнім міністром екології З. (Злочевським - ред.) не стосувалися предмету розслідування кримінального правопорушення, вчиненого З., відповідно в рамках кримінальних проваджень не досліджувалися", - йдеться у відповіді на запит.

Окрім того, в ГПУ не зазначили, чи відома їм суть розмови і чи допитували співробітники ГПУ Кононенка після цієї зустрічі.

Водночас у відомстві заявили, що розслідування, у яких проходять компанії Злочевського, припинено. Справу розслідував департамент з особливо важливих справ у сфері економіки, який називають департаментом Кононенка-Грановського.

Згідно з відповіддю, досудове розслідування від 6 серпня 2014 року здійснювалося за підозрою Злочевському у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст 368-2 КК (незаконне збагачення особи, що має відповідальне службове становище) за підозрою головного бухгалтера ТОВ "Еско-Північ" в ухилянні від сплати податків та подальшому відмиванні коштів.

"За результатами досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні за підозрою Злочевського не встановлено порушень податкового законодавства з питань повноти та своєчасності сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб Злочевським за відповідний період, що підтверджується проведеними позаплановими документальними перевірка державної податкової інспекції в Шевченківському районі ГУ ДФС Києва", - інформують у ГПУ.

У відповіді зазначається, що ці висновки підтверджуються рішенням Центрального кримінального суду Великобританії від 21 січня 2015 року та висновками експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи від  6 лютого 2015 року.

Тому 1 листопада 2016 року прокурор у провадженні виніс постанову про закриття кримінального провадження в частині про незаконне збагачення щодо Злочевського і щодо ухиляння від податків і відмивання коштів.

Фотогалерея Впливовий нардеп від БПП Кононенко зустрівся у Відні з екс-міністром часів Януковича – очевидець (10 фото)

У відповіді також зазначається, що головний бухгалтер "Еско-північ" В. занизила податок на прибуток на суму 33 099 840 тисяч гривень.

"Під час досудового розслідування завдані збитки у кримінальному провадженні товариством відшкодовано у повному обсязі", - йдеться у відповіді.

У документі зазначається, що ці кошти були перераховані в бюджет, а разом  з ними і 15 549 920 гривень штрафу. Після цього прокуратура через суд звільнила бухгалтера від кримінальної відповідальності.

Щодо групи компаній Burisma Holdings, де Злочевський є кінцевим бенефіціаром, то у відповіді на запит зазначається, що до суду скеровані клопотання про звільнення  від кримінальної відповідальності щодо службових осіб цих компаній. Причиною такого рішення стало "повне відшкодування завданих збитків".

"Загалом сума сплати до держбюджету склала 180 млн гривень", - зазначили у відповіді.

Нагадаємо,  Микола Злочевський був міністром екології та природних ресурсів України від липня 2010-го до квітня 2012-го. 27 листопада 2014 року Генпрокуратура порушувала кримінальне провадження щодо Злочевського. Причина – розслідування ймовірної злочинної схеми ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Майно Злочевського, а саме два котеджі, дві земельні ділянки, домоволодіння площею 922 кв. м та автомобіль Rolls-Royse Phantom, було заарештовано, але наприкінці січня 2015-го Печерський суд Києва скасував рішення. Пізніше Апеляційний суд міста Києва зняв арешт із рахунків компанії "Парі" газовидобувного холдингу Burisma Злочевського. Печерський райсуд Києва зобов'язав Генпрокуратуру прийняти рішення про припинення розшуку Злочевського. Постанову про припинення загальнодержавного розшуку Злочевського ухвалив департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ 20 вересня 2016-го. Пізніше інформація про розшук зникла і з бази Міністерства внутрішніх справ.

Наприкінці жовтня керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк розповів, як у нього відбирали практично розслідувані справи по екс-міністру доходів і зборів часів Януковича Олександру Клименку, Злочевському та "вишкам Бойка" і припустив, що метою тиску на нього є встановлення контролю над економічними провадженнями.

"У червні нам передали справу щодо Злочевського, а через місяць забрали", – сказав тоді Горбатюк.

Справу ніби забрали "у зв'язку з неефективністю розслідування".

Залиште свій коментар

Вибір редакції