Горбатюк розповів про тиск і відібрані у нього справи

Прокурор вважає, що на нього тиснуть, щоб встановити контролю над економічними виробництвами.

Керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк розповів, як у нього відбирали практично розслідувані справи по Клименку, Злочевському та "вишкам Бойка" і припустив, що метою тиску на нього є встановлення контролю над економічними виробництвами.

"Можна припустити, що іншою метою є встановлення контролю над економічними виробництвами. Саме через них я час від часу відчуваю тиск щодо мене розслідуються якісь справи або мені кудись там на роботу пропонують перейти. Все це пов'язано виключно з економічними виробництвами, з якимись розпорядженнями по цим виробництвам", - зазначив він в інтерв'ю Дзеркалу тижня.

"Коли Луценко прийшов на посаду генерального прокурора, я відразу ж вручив йому пакет документів про тиск на мене з боку попереднього керівництва і про перешкоди в розслідуванні справи Клименко. Там було зазначено, що незважаючи на тиск попереднього керівництва, ми повідомили про 10 підозр, ще шість підозр знаходяться у прокурорів, і ми готові далі розслідувати справу. Але замість того, щоб відреагувати або допомогти в розслідуванні, нам надійшла постанова про передачу цієї справи в підслідність військової прокуратури", - розповів Горбатюк.

За його словами, підставою для передачі став протокол наради, на якій нібито в його присутності це рішення і прийняли "у зв'язку з неефективністю розслідування".

"Але я був на тій нараді, і на ній нічого такого не обговорювали, справу Клименка там взагалі не розглядали. Я оскаржив цей протокол через внесені в нього неправдиві відомості і попросив скасувати незаконну постанову, але це нічого не змінило. Я навіть відповідь не отримав. Зауважу: вилучаються практично розслідувані справи. Очевидно, це робиться для того, щоб потім похвалитися результатами за рахунок важкої роботи попередніх слідчих", - зазначив прокурор.

"Аналогічно, в червні нам передали справу щодо Злочевського, а через місяць забрали. Те ж саме по "вишках Бойка": в червні передали, а в жовтні приходить постанова, в яій мова йде про неефективне розслідування і передачу справи, наскільки я розумію, головній військовій прокуратурі. Але цієї справи, наскільки я знаю, ніхто не вивчав, а отже - і не бачив, що ми суттєво просунулись. Хоча, можливо, саме це стало причиною передачі", - вважає Горбатюк.

Нагадаємо, раніше генпрокурор України Юрій Луценко заявляв про те, що справу проти Віктора Януковича та його спільників у складі організованої групи можуть передати до суду до кінця року.

Окремо Луценко прокоментував заяви начальника департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка щодо неготовності передати обвинувальні акти проти Януковича, екс-глави МВС України Віталія Захарченка, екс-глави СБУ Олександра Якименка тощо.

"Я буду робити, зокрема, й організаційні кроки, які призведуть до того, щоб це суспільно поставлене переді мною завдання законним способом було вирішене цього року", - запевнив глава ГПУ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: