У МЗС уточнили, що США не стають частиною "нормандського формату"

При цьому у Вашингтоні підтримують зусилля німецьких і французьких колег.

США не стають частиною "нормандського формату", проте підтримують зусилля німецьких і французьких колег у врегулюванні ситуації на Донбасі.

Про це заявив перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, підкресливши, що Штати не будуть безпосереднім учасником цих переговорів.

"Вони сказали, що підтримують зусилля німецьких і французьких колег, але не стають частиною "нормандського формату" - це чотири країни. Не всі обов'язково мають стати частиною "нормандського формату", є різні формати, які дозволяють нам вирішувати наші питання", - сказав Пристайко агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому він підкреслив важливість участі у переговорному процесі Росії. "Якщо в найкращому форматі з американцями не буде Росії, це не буде мати значення для вирішення нашої проблеми", - заявив він.

"Незважаючи на те, що американська сторона активно шукає можливості зблизитися з Росією у вирішенні інших питань, було заявлено дуже чітко, що санкції, які існують зараз щодо Росії, не будуть зняті до вирішення питання – Росія повинна виконати свої зобов'язання згідно з Мінськими угодами", - підкреслив Пристайко.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Вашингтон може приєднатися до Нормандського формату. При цьому він наголосив, що важливий не формат переговорів, а їхня ефективність.

Залиште свій коментар