У НАТО не вірили, що Росія колись нападе на Україну - Расмуссен

Як заявив колишній генеральний секретар альянсу, всі були дуже здивовані.

НАТО було здивоване тим, що Росія атакувала Україну у такий спосіб, як вона це зробила. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.

"Не думаю, що ми могли таке передбачити. Ми були дуже здивовані тим, що Росія атакувала Україну, тим, як саме вона це зробила. Коли я думаю про це у ретроспективі, я думаю, що у 2008 році, за три місяці до нападу Росії на Грузію, президент Володимир Путін нам все сказав", - відповів Расмуссен на питання журналіста, чи міг Альянс передбачити напад на Україну.

"Він говорив і про Крим, і про Україну. Нам просто треба було брати це до уваги, ставитися серйозно. Але ми усі вірили, що Росія й надалі буде нашим стратегічним партнером. У листопаді 2010 року на саміті Росія-НАТО ми вирішили стати стратегічними партнерами. Тому ми не вірили, що Росія атакуватиме Україну", - наголосив він.

Натомість, за його словами, в лютому 2014 року у Європі склалася абсолютна нова ситуація. Як наголосив Расмуссен, Європа має якось під неї підлаштовуватися.

Раніше повідомлялося, що НАТО не хоче йти на конфронтацію, і всі дії, які робить альянс, є оборонними і прозорими. Про це заявив чинний генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

"Ми не хочемо нової холодної війни. Ми будемо продовжувати шукати конструктивний і змістовний діалог з Росією", - наголосив Столтенберг.

Залиште свій коментар

Наступна публікація