У східні області України можуть ввести миротворців ООН

Турчинов запропонував генсеку ООН провести спільну антитерористичну операцію.

Окрім українських силовиків, до проведення антитерористичної операції у східних областях України можуть підключитися миротворці ООН.

Про це повідомила прес-служба голови Верховної Ради. Спікер парламенту Олександр Турчинов своє бажання бачити в Україні миротворців ООН підтвердив у телефонній розмові з генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй Пан Гі Муном.

"Ми не заперечуємо і вітаємо, якщо з вашою допомогою буде проведена спільна антитерористична операція на Сході України. Тоді фахівці та спостерігачі самі зможуть засвідчити легітимність та правомірність наших дій", - наголосив Турчинов.

Генсек ООН зауважив, що влада вжила тих кроків, "які були необхідні для врегулювання ситуації в Україні в цілому та на Сході та Півдні зокрема".

"Хочу висловити вам свою повну підтримку, як вам особисто, так і народові України. Ви можете повністю розраховувати на ООН як на партнера. Я зроблю все від мене залежне, щоб ситуація якнайшвидше розв'язалася мирним шляхом", - підкреслив Пан Гі Мун.

Турчинов розповів генсеку ООН, що ситуація на Сході України, зокрема, в Донецькій та Луганській областях, повністю повторює той сценарій, який розігрувався Росією в Криму.

"Російська Федерація надсилає на Схід нашої країни спеціальні підрозділи, які захоплюють зі зброєю адміністративні приміщення та своїми діями ставлять під загрозу життя сотень тисяч наших громадян", - сказав голова ВР, пояснивши, що ситуація різниться від тієї, що була в Криму, "тому що більшість населення не бажає підтримувати сепаратистів".

Спікер парламенту повідомив генсеку ООН, що зараз розпочалася великомасштабна антитерористична операція, аби захистити цивільне населення.

"Українські громадяни просять владу захистити їх від тероризму та озброєних злочинців. Ми не можемо залишити наших громадян наодинці з озброєними терористами, які погрожують їхньому життю та здоров'ю, намагаються розірвати країну на шматки", - підкреслив Турчинов.

Разом з тим Турчинов наголосив, що влада вживає заходів, "які повинні стабілізувати ситуацію в регіоні". Зокрема - реформування законодавства в частині децентралізації влади.

"Йдеться про суттєве розширення повноважень територіальних громад, формування виконавчих органів влади місцевими радами, розширення матеріальної та фінансової самостійності регіонів", - зазначив Турчинов, уточнивши, що влада готова співпрацювати з представниками громадськості з усіх регіонів України, аби з усіма налагодити конструктивний діалог, "але тероризму та російській агресії ми будемо протистояти".

Нагадаємо, сепаратистські мітинги та акції із захоплення будівель держустанов та правоохоронних органів у південно-східних областях тривають уже тиждень. Є перші жертви. Світова спільнота організатором агресорських та збройних дій на Сході України називає Росію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: