У "Слузі народу" прокоментували перші результати екзитполів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У "Слузі народу" прокоментували перші результати екзитполів

УНІАН

В партії хочуть якнайшвидше "розпочати впроваджувати зміни".

Лідер списку партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що вони бажають якнайшвидше прийти до парламенту та виконувати обіцянки.

Про це він сказав 21 липня на пресконференції у штабі "Слуги народу" після оголошення екзитполів.

"Це третій тур виборів. Поки в цьому сезоні їх три... Ми дякуємо усім, хто підтримав нашу політичну силу. Ми впевнені, що отримаємо гарні результати на мажоритарних округах. Я дуже сподіваюсь, що ми в короткі строки розпочнемо все те, що було обіцяно навесні", – сказав перший номер у списку політсили.

Разумков пообіцяв злагодженою командою прийти до Ради та "консолідувати всі зусилля" для реалізації завдань, які ставить українське суспільство.

За результатами  Національного екзитполу, який проведений на замовлення фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, КМІС та "Центру Разумкова", перше місце належить партії "Слуга народу". Її підтримали виборців 43,9%. Друге місце за проросійською "Опозиційною платформою - За життя", за яку проголосували 11,5% українців. Третє місце у партії "Європейська солідарність" - 8,9%. Четверту сходину посіла партія "Батьківщина", яка може рохраховувати на 7,6% голосів. До парламенту також проходить політична сила "Голос" із результатом у 6,3%. 

До ВР проходять п'ять партій. Перші дані екзитполів

До ВР проходять п'ять партій. Перші дані екзитполів

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів. Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата

Наступна публікація