У ВСУ знайшли винних у закритті справ проти Іванющенка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У судовій установі говорять про бездіяльність прокурора. 

У Верховному суді України відреагували на заяву Генпрокурора Юрія Луценка щодо закриття всіх справ проти бізнесмена і соратника Януковича Юрія Іванющенка і наголосили, що ця інформація не відповідає дійсності.

Про це повідомляє прес-служба ВСУ. 

"Діючим законодавством України передбачено перегляд судових рішень Верховним Судом України виключно з підстав і в порядку, встановлених Кримінальним процесуальним кодексом України, в тому числі з підстави неоднакового застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї самої норми права, передбаченої цим Кодексом, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень", - вказали у суді, додавши що заступник генпрокурора звернувся із заявою про перегляд рішень щодо Іванющенка саме з цієї підстави.

Під час розгляду заяви було встановлено, що суд першої інстанції задовольнив скаргу захисника в інтересах підозрюваного на бездіяльність заступника генерального прокурора та ухвалив рішення щодо закриття кримінального провадження. Його оскаржили в апеляційному суді. Суддя, своєю чергою, відмовив у відкритті апеляції, мотивуючи рішення тим, що наведена ухвала слідчого судді "не підлягає оскарженню в апеляційному порядку".

Прокурор звернувся до Вищого спецсуду, однак він також залишив без змін рішення першої і апеляційної інстанцій, а касаційну скаргу прокурора - без задоволення.

Вже після цього заступник Луценка звернувся до Верховного суду із заявою про перегляд зв'язку з неоднаковим застосуванням одних і тих самих норм права, додавши для порівняння дві копії ухвал касаційної інстанції, в яких на його думку ті самі норми застосовані по-іншому.

Колегія суддів Судової палати дійшла висновку про відсутність підстав для перегляду оскаржуваного судового рішення Верховним Судом України через необґрунтованість, оскільки порівнювані та оскаржуване заступником Генерального прокурора України рішення не містять різних правових висновків .

Натомість у ВСУ відзначили, що суддя встановив бездіяльність органів досудового розслідування та прокурора.

"З матеріалів справи, наданих органами досудового розслідування, слідчий суддя встановив бездіяльність органів досудового розслідування та прокурора протягом тривалого часу щодо проведення слідчих дій та постановлення процесуальних документів, визнавши це порушенням прав підозрюваного, якого обмежено в пересуванні, щодо рухомого та нерухомого майна якого прийнято рішення про накладення арешту", - йдеться у повідомленні.

Отже, у ВСУ відзначають, що суд не переглядав рішення щодо Іванющенка.

"Таким чином, Верховний Суд України рішення щодо Іванющенка Ю.В. по суті не переглядав і, відповідно, не приймав рішення про закриття кримінального провадження щодо нього, а тому поширена з цього питання інформація не відповідає дійсності", - йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура заарештувала рахунки і автопарк екс- "регіонала" Іванющенка. Також було накладено арешт на українські рахунки колишнього нардепа. Його підозрювали у незаконному збагаченні. У ГПУ наголошували, що не мають питань до бізнесмена Іванющенка з приводу злочинів на Майдані Незалежності взимку 2014 року. 

28 лютого 2017 генпрокурор Юрій Луценко написав, що саме Верховний суд України закрив усі справи проти бізнесмена і соратника Януковича Юрія Іванющенка, відомого як "Юра Єнакієвський". 

"У мене є багато емоцій і не менше аргументів проти цього рішення. Але єдиний вихід - якнайшвидше змінити склад ВСУ", - наголосив Луценко. Своє повідомлення він проілюстрував зображенням картини "Здирання шкіри з продажного судді" голландського живописця Герарда Давида. 

Відео Суд столиці скасував розшук та дозвіл на затримання Юрія Іванющенка

Залиште свій коментар

Вибір редакції