Україна може подати проти РФ ще один позов - віце-прем'єр

Якщо Росія перешкоджатиме українцям рибалити у власних територіальних водах, її очікує ще один суд із Україною.

Україна звернеться з позовом проти Росії до міжнародних судів у разі перешкоджання Російською Федерацією риболовлі в українських територіальних водах.

Про це інформує віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, - пише Укрінформ.

"Що стосується того, що хтось хоче заборонити нам у наших територіальних водах займатися рибальством, я думаю, це ще один з тих випадків, який може перетворитися на черговий позов України проти Російської Федерації. Я думаю, він буде абсолютно обґрунтованим", - зауважила Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, що 6 квітня співробітники прикордонного управління ФСБ Росії в окупованому Криму затримали "за порушення державного кордону" українське рибальське судно "Рибак Херсона".

Екіпаж судна поінформував, що прикордонники окупованого Криму усно попередили їх, що починаючи з травня 2017 року мають намір повідомляти береговим службам анексованого півострова про необхідність арешту українських суден, навіть, якщо вони перебуватимуть в економічній зоні України.

Нагадаємо, у Гаазі окупацію Криму Росією визнали міжнародним збройним конфліктом. Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда у своєму звіті щодо попереднього розслідування української справи визнала, що "ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією".

Одразу після цього Росія відмовилася від участі в Римському статуті Міжнародного кримінального суду. Президент РФ Володимир Путін підписав відповідне розпорядження.

Міжнародний кримінальний суд не виправдав покладених на нього надійзаявили у МЗС Росії з приводу відмови Москви від участі в Римському статуті. "На жаль, Суд не виправдав покладених на нього надій і не став справді незалежним, авторитетним органом міжнародного правосуддя", – заявили російські дипломати.

ВідеоКримські татари подали позов проти Росії до Європейського суду з прав людини

Залиште свій коментар