Україна погодила текст "формули Штайнмаєра" у Мінську - Зеленський

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами президента, "формула Штайнмаєра" повинна бути імплементована в новий закон про особливий статус.

Україна погодила текст "формули Штайнмаєра" під час зустрічі Контактної групи у Мінську.

Про це під час брифінгу заявив президент України Володимир Зеленський.

"Ми відповіли на лист пана Сайдіка, що ми погоджуємо текст "формули Штайнмаєра", - сказав він.

За словами президента, "формула Штайнмаєра" повинна бути імплементована в новий закон про особливий статус, якого ще немає.

"Йдеться про місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях. Коли там будуть вибори, вони вже будуть не окупованими. Ми розуміємо це. Ми зовсім не говоримо про структуру цих виборів. Але ми розуміємо, якщо ми хочемо, щоб вибори пройшли згідно з законодавством України, то ми розуміємо, що не може бути ані кулеметів, кордон повинен бути наш", - уточнив він.

"Зараз ми говоримо про дату зустрічі в "нормандському форматі", зустрічі четвірки "нормандських виборів". Про дату виборів ще зарано говорити ", - додав Зеленський.

"Формула Штайнмайєра" – це запропонований 2016 року тодішнім головою міністерства зовнішніх справ Франк-Вальтер Штайнмайєром варіант реалізації Мінських угод, головним пунктом якої є надання "особливого статусу Донбасу через чесні, демократичні вибори відповідно до стандартів ОБСЄ". 

Нагадаємо, сьогодні, 1 жовтня, у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Перед початком зустрічі у Кремлі заявляли, що відмова України підписати "формулу Штайнмаєра" у Мінську "суттєво загальмує процес".

Раніше російська сторона в ТКГ повідомляли, що на засіданні 18 вересня українські представники відмовились підписати "формулу Штайнмаєра". Водночас Україна зазначила, що не має принципових заперечень по суті "формули Штайнмаєра" щодо місцевих виборів, однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання низки пунктів, серед яких повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки та інше. У Кремлі ж заявили, що "формула Штайнмаєра" має бути підписана без жодних умов.

Відео "Формула Штайнмаєра": які хитрості ховаються у скандальному доповненні до Мінського протоколу

Частина українців боїться, що команда Зеленського погодиться на план Кремля - провести місцеві вибори в ОРДЛО ще до виведення звідти окупаційних військ. "Формула Штайнмаєра" стосується тільки трьох моментів: проведення виборів, перевірка, чи дотримані стандарти ОБСЄ, і особливий статус. Коли виводити війська - до чи після виборів - у цій формулі немає ні слова. Хитрість - у стандартах ОБСЄ.  

"Формула Штайнмаєра": які хитрості ховаються у скандальному доповненні до Мінського протоколу

20 вересня глава МЗС України Вадим Пристайко розповів про чітко виписані формулювання, які узгодили радники на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську. Він зазначив, що у вересні 2019 року радники "нормандської четвірки" погодили не "формулу Штайнмаєра", а погодили інше чітке формулювання.

В ньому також йдеться, що закон про особливий статус застосовується on temporary basis, тобто на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам.

Залиште свій коментар

Вибір редакції