Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна, Росія та ЄС домовилися про вирішення кризи на Донбасі

На чотиристоронніх переговорах у Берліні представники країн склали декларацію.

У Берліні завершилася зустріч міністрів закордонних справ Росії, України, Франції та Німеччини, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Результатом переговорів стала декларація, в якій ідеться про створення тристоронньої групи із урегулювання кризи на Сході України.

Уже найближчим часом представники України, Росії та ЄС мають підготувати умови для припинення вогню.

Зазначимо, що очільники дипломатичних відомств зібралися у німецькій столиці на запрошення міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра. Зустріч була закритою для преси і проходила у будівлі німецького МЗС.

Нинішні переговори дипломатів - це друга спроба залагодити конфлікт дипломатичними методами. Першу зробила Ангела Меркель під час телефонних розмов із президентами України, Росії і Франції. Тоді Петро Порошенко на прохання колег оголосив про призупинення антитерористичної операції, однак відновив її після того, як сепаратисти попри все продовжували атаки, а переговори з ними виявилися фарсом.

ВідеоУ Берліні триває закрита зустріч чотирьох міністрів закордонних справ

Нині на переговорах міністрів закордонних справ постали дві головні теми. Перша - як облаштувати ефективний захист українського кордону, щоб припинити потрапляння на українську територію бойовиків та зброї з Росії. Також Берлін хоче домогтися гарантій безпеки для спостерігачів ОБСЄ, які мають працювати на Донбасі.

Ще одна мета нинішніх переговорів дипломатів чотирьох країн - підготувати ґрунт для припинення воєнних дій на Донбасі за реального сприяння Росії: коли б сепаратисти припинили вогонь, а не зловживали затишшям для предислокації, ротації і подальших атак на українських військових.

Як повідомлялося раніше, Росія може напасти на Україну після введення санкцій Євросоюзом. Про це повідомила депутат Бундестагу із посиланням на джерела у дипломатичних колах.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції