Україна вимагає від Росії повернути вкрадені бурові вишки

Українське МЗС закликало РФ повернути державне майно.

Росія вчергове порушила суверенні права України як прибережної держави на розвідку та розробку природних ресурсів у її територіальному морі та на континентальному шельфі.

Про це заявили в прес-службі МЗС України.

"Розцінюємо зухвалу зміну російською стороною розташування у Чорному морі двох самопідйомних бурових установок В-312 і В-319 та нафтовидобувної платформи "Таврида", які є власністю України, як черговий епізод широкомасштабного грабежу майна і природних ресурсів, що вчиняється державою-агресором протягом окупації частини суверенної території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Це діяння, яке поповнило перелік доказів загарбницької поведінки РФ та її нехтування міжнародним правом, свідчить також про порушення Росією своїх зобов'язань як держави-окупанта, зокрема в частині забезпечення недоторканості права власності", - наголошують у відомстві.

У МЗС незаконні дії РФ кваліфікували як міжнародно-протиправні діяння, спрямовані на систематичне порушення суверенітету, суверенних прав та юрисдикції України над внутрішніми водами, територіальним морем, виключною економічною зоною та континентальним шельфом у Чорному та Азовському морях.

"У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України закликає Російську Федерацію до міжнародно-правової відповідальності, вимагає від Російської Федерації негайно вжити всіх практично можливих заходів для припинення міжнародно-протиправних діянь, надати належні запевнення і гарантії їх неповторення у майбутньому та негайно повернути у користування і володіння належне Україні майно", - заявили в міністерстві.

Українська сторона залишила за собою право на відшкодування шкоди, завданої діяннями останньої, що мають всі ознаки міжнародного правопорушення за змістом Конвенції.

Нагадаємо, в 2011 році держпідприємство "Черноморнафтогаз" придбало дві глибоководні бурові платформи за 400 млн доларів кожну. Напередодні за вказівкою так званого голови півострова Сергія Аксьонова дві нові самопідйомні бурові установки були переміщені з Одеського шельфового родовища у територіальні води окупованого Криму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: