Українців пообіцяли не патрати на органи без згоди родичів

Дата публікації
Перегляди
2171
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українців пообіцяли не патрати на органи без згоди родичів

В Україні не буде чіткої презумпції згоди чи незгоди

Повна презумпція згоди викликала неоднозначну реакцію у суспільстві.

У Міністерстві охорони здоров'я гарантують, що законопроект про вилучення органів для донорства внесуть до парламенту лише після повного громадського обговорення, повідомляє ТСН.

Так трансплантологи пропонують пом'якшити формулювання у документі. В Україні не буде чіткої презумпції згоди чи незгоди.

Кожен громадянин за життя має право вирішити, чи стане він донором після смерті. Якщо він не хоче ділитися власними органами, його заява буде внесена до загальнонаціонального реєстру. Однак і за родичами залишається право голосу.

Це компромісний варіант. Бо повна презумпція згоди викликала неоднозначну реакцію у суспільстві. Ще обговорюється механізм відмови від донорства. Це буде або електронна подача заяви, або письмова - у найближчій лікарні, по досягненню особою 18-ти років.

"Кожен громадянин, який не хоче бути донором у разі смерті, може написати відповідну заяву, яка потрапить у реєстр державної служби трансплантації, і ні в якому разі забір органів не буде здійснений. За родичами теж залишається право написати заяву на ім'я головного лікаря про те, що за життя ця людина не хоче, щоб у неї забирали органи", - зазначив головний позаштатний трансплантолог МОЗ Олександр Ніконенко.

Законопроект про вилучення органів внесуть лише після громадського обговорення

Законопроект про вилучення органів внесуть лише після громадського обговорення
Наступна публікація