Уряд запропонував посилити державну підтримку молодих фермерів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Уряд запропонував посилити державну підтримку молодих фермерів

pixabay.com

За словами Шмигаля, законопроєкт покликаний унормувати склад земельних ділянок в фермерських господарствах та розширити коло одержувачів держпідтримки.

Кабінет міністрів пропонує закріпити пріоритетне право на отримання державної підтримки за молодими фермерами.

Відповідний законопроєкт уряд схвалив на засіданні 2 вересня.

"Серед основних новацій — плануємо законодавчо визначити пріоритетність державної підтримки фермерським господарствам, керівникам яких менше 35 років. У нас зараз понад 30 тис. фермерських господарств, і тільки близько 500 із них — ті, які очолюють молоді люди. Кількість таких господарств має зрости в рази", — сказав прем`єр-міністр Денис Шмигаль під час вступного слова на засіданні уряду.

Також, за словами Шмигаля, законопроєкт покликаний унормувати склад земельних ділянок у фермерських господарствах та розширити коло одержувачів держпідтримки. Отримувати дотації зможуть і ті аграрії, які орендують землю, а не тільки ті, хто має ділянки у власності. Проєкт закону про стимулювання діяльності фермерських господарств буде переданий на голосування до Верховної Ради.

Раніше повідомлялося, що Рада виконавчих директорів Світового банку 26 червня ухвалила рішення про надання Україні 350 мільйонів доларів в межах першої позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення (ППР) на підтримку реформ, які є критично важливими для економічного відновлення. Одна з основних реформ – зміцнення земельного та кредитного ринків шляхом створення ефективного ринку сільськогосподарських земель та врегулювання проблемних кредитів у державних банках.

Наступна публікація