Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Світовий банк ухвалив рішення про виділення Україні кредиту "у скрутні часи"

Світовий банк ухвалив рішення про виділення Україні кредиту "у скрутні часи"

Сума позики становить 350 мільйонів доларів.

Рада виконавчих директорів Світового банку 26 червня ухвалила рішення про надання Україні 350 мільйонів доларів в рамках Першої позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення (ППР) на підтримку реформ, які є критично важливими для економічного відновлення.

"Ця позика також допоможе пом’якшити наслідки пандемії COVID-19", - ідеться в пресрелізі Світового банку.

Основні реформи, які підтримуються в рамках ППР:

  • зміцнення земельного та кредитного ринків шляхом створення ефективного ринку сільськогосподарських земель та врегулювання проблемних кредитів у державних банках;
  • підтримка демонополізації та антикорупційних інституцій, а також реструктуризація газового сектору;
  • посилення системи соціального захисту для підтримки людей похилого віку, які є особливо вразливими до COVID-19.

"Пандемія COVID-19 спричинила стрімкий економічний спад, що позначився на доходах простих українців і малого бізнесу, та створив додаткове навантаження на державний бюджет. У рамках цієї позики на політику розвитку надається 350 мільйонів доларів США на підтримку державного бюджету у скрутні часи. Світовий банк вітає зобов’язання уряду щодо реформ, спрямованих на підготовки економіки до відновлення зокрема, суттєві кроки, зроблені для  зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, та збільшення виплат вразливим групам населення похилого віку", - сказав новопризначений директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банерджи.

У Світовому банку зазначили, що "реструктуризація газового сектору шляхом створення незалежного оператора газотранспортної системи вже зараз забезпечує Україні отримання доходів від транзиту газу. Зміцнення антикорупційних інститутів націлене на запровадження однакових умов у приватному секторі та посилення довіри інвесторів. Врегулювання проблемних кредитів у державних банках допоможе підвищити ефективність та доступність кредитування українських компаній".

"Україна зробила перший історичний крок до створення прозорого та ефективного ринку сільськогосподарських земель та розблокування інвестицій у сільське господарство, ухваливши закон про обіг сільськогосподарських земель, який був підтриманий у рамках цієї позики на політику розвитку. Для забезпечення прозорості та ефективності ринку землі важливо ухвалити та впровадити додаткове законодавство, націлене на зміцнення управління земельними ресурсами, удосконалення процедури відчуження, розширення доступу до фінансування для малих фермерських господарств, та поступового зняття обмежень на купівлю земель для всіх категорій інвесторів", - наголосив провідний економіст Світового банку по Білорусі, Молдові та Україні Фарук Кхан.

Наступна, друга, позика буде спрямована на надання підтримки у розробці додаткового важливого законодавства в сфері земельної реформи та подальше підсилення пенсійних виплат вразливому населенню похилого віку.

Раніше в рамках заходів щодо подолання наслідків COVID-19 Світовий банк ухвалив рішення про виділення Україні додаткового фінансування:

  • 135 мільйонів доларів США на проєкт "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей";
  • 150 мільйонів доларів США на проєкт "Модернізація системи соціальної підтримки населення України".

Також готується пакет додаткової допомоги, що матиме безпосередній вплив на бенефіціарів з метою пом’якшення наслідків для найуразливіших верств населення, зазначили у Світовому банку.

Світовий банк є основним партнером України з розвитку. Після того, як Україна приєдналася до Світового банку у 1992 році, допомога Банку склала приблизно 14 мільярдів доларів США  в рамках понад 80 проєктів та програм.

Тим часом США нададуть Україні 100 тисяч доларів для боротьби з гуманітарною катастрофою, спричиненою масштабною повінню у західних областях.

Залиште свій коментар

Вибір редакції