Венеціанська комісія підтримала створення в Україні Антикорупційного суду 

Наразі на розгляд парламенту внесені два законопроекти.

Венеціанська комісія підтримала створення в Україні Антикорупційного суду, передбаченого Законом "Про судоустрій і статус суддів". 

Про це Укрінформу повідомили у Венеціанській комісії.

Законом запропонований перехід України до триланкової судової системи та створення Вищого антикорупційного суду як суду першої інстанції. Також передбачено, що у відношенні Вищого антикорупційного суду має бути ухвалений окремий закон.

Зараз на розгляд парламенту внесені два законопроекти № 6011 (авторства Оксани Сироїд та Івана Крулька) та 6529 (авторства Сергія Алєксєєва). Венеціанська комісія критично висловилася щодо обох законопроектів, відзначивши, що законопроект Алєксєєва передбачає створення окремих палат, а не окремого суду, в той час як законопроект Сироїд та Крулька викликає сумнів щодо його відповідності Конституції та політизує процес призначення суддів, що суперечить принципу незалежності судової влади.

ВідеоПрезидент готовий внести до парламенту законопроект про створення Антикорупційного суду

Експерти Венеціанської комісії позитивно оцінили хід у країні судової реформи та підтримали ініціативу президента України Петра Порошенка щодо створення в Україні Антикорупційного суду, зазначивши, що "ця реформа чітко спрямована на побудову української судової системи у відповідності до стандартів Ради Європи та забезпечення в Україні верховенства права".

Нагадаємо, Порошенко закликав до негайного створення антикорупційного судового органу. "Невідкладним є питання створення спеціального антикорупційного судового органу. Цей орган має бути сформований на конкурсній основі із суддів з бездоганною репутацією", – заявив він. Президент наголосив, що цей орган має бути "залежним лише від закону, але вільним від будь-яких сторонніх впливів".

У ЄС виступили за створення в Україні антикорупційної палати замість окремого суду. Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер за результатами саміту Україна-ЄС. "Євросоюз вимагав від України створити спеціалізований антикорупційний суд. Нині ми погодилися з тим, щоб Україна створила у рамках своєї судової системи спеціалізовану палату з цього питання, то цього буде достатньо", - пояснив Юнкер.

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що він проти створення окремого антикорупційного суду. На думку генпрокурора, це буде зробити легше, оскільки така палата буде створюватися на основі існуючої матеріальної бази.

За словами директора НАБУ Артема Ситника, спеціальний антикорупційний суд може з'явиться в Україні вже 2017 року. Для цього 1 лютого Верховна Рада зареєструвала законопроект про створення антикорупційного суду. Проектом закону пропонується створити Вищий антикорупційний суд з 70 суддів, з яким будуть підслідні всі справи НАБУ і САП. 

Залиште свій коментар