Трамп налаштований на другий термін: за що в США зараз точиться боротьба

Дата публікації
Перегляди
1608
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Трамп налаштований на другий термін: за що в США зараз точиться боротьба

Фото: Associated Press

Адміністрація Дональда Трампа чинить перешкоди поступовому передаванню влади команді Джо Байдена, його не допускають до звітів спецслужб.

Дональд Трамп таки збирається стати президентом Сполучених Штатів удруге. Така інформація, принаймні, ходить Вашингтоном. Правда, як завжди, нестандартно. Щодо перемоги свого конкурента Трамп висловився в звичній манері. Президент США, чия партія до останнього контролювала Сенат, і далі наполягає на фальсифікаціях. Але хай як не старалася його команда, довести їх у судах вона не може.

Про це йдеться 15 листопада в сюжеті ТСН.Тижня.

На очах у всього світу державний секретар США Майк Помпео проігнорував інформацію з виборчкомів власної країни: "Відбудеться м'який перехід до другої адміністрації Трампа. Ми готові. Весь світ спостерігає за тим, що тут відбувається".

Джо Байдена обрано і простою більшістю голосів, і непрямою більшістю, про що говорять абсолютно усі телеканали країни, включно із республіканським "Фокс Ньюз". Однак цього досі не визнає адміністрація загальних служб, і це блокує усі процедури, в яких уже мав би брати участь новообраний президент. Від суто традиційних - в цей час чотири роки тому Барак Обама з дружиною вже приймали родину Трампів у Білому домі, а Джо Байден - тоді віцепрезидент - спілкувався зі своїм наступником Майком Пенсом. До надважливих: як регулярні брифінги спецслужб, до яких спеціально заздалегідь допускають новообраного лідера, аби передача влади пройшла максимально м'яко, аби у наступника був час підготувати команду із глобальним розумінням чого боятися, на що чекати Сполученим Штатам. Усього цього в Байдена немає. Його поздоровляє Європа і Канада, Туреччина і Папа Римський. Після затяжної паузи вітання прозвучало і від Китаю. Але не через Держдеп, який відмовляється допомагати, а приватними каналами. Для системної Америки ситуація трохи абсурдна. В оточенні Байдена починають розуміти, що перехідний період буде надзвичайно жорстким.

Дональд Трамп не з'являється на екранах, натомість пише, постить і твітить. Твердить, що вибори в Сполучених Штатах сфальшовано. "Немає жодного доказу!" :– такий ярличок чіпляє тепер ледь не на кожне повідомлення Трампа мережа твітер. Те ж саме - у фейсбуці.

Джорджия віддала перемогу Байдену, але наразі штат перераховує голоси від самого початку. Так вимагає закон, бо замалий відрив між кандидатами. Однак аналітики вже не сумніваються, що перемога тут зрештою теж дістанеться демократам.

Генеральний прокурор Пенсильванії Джош Шапіро теж певен, що жоден із судових процесів, що задіяли в штаті республіканці, не має шансів на перемогу: "Я бачив багато твітів про це, чув багато заяв. Але ані юристи Трампа, ані юристи республіканської партії, які подавали позови до суду, не мають жодного доказу широкомасштабного обману виборців".

Трамп переконаний, що обов'язково буде президентом США вдруге

Трамп переконаний, що обов'язково буде президентом США вдруге

Республіканська партія продовжує підтримувати Дональда Трампа, якого свого часу взагалі не хотіла пускати до президентської кампанії, через два крісла сенату, які залишилися порожніми.

Усього в Сенаті - сто місць. По два від кожного штату. У республіканців зараз рівно 50. У демократів - 46. Ще два - у незалежних кандидатів, які, як правило, голосують з демократами. І ще два - у штаті Джорджия, де два тижні тому жоден з кандидатів не зміг набрати більшості голосів, тому доведеться повторювати взимку, 5 січня. Якщо обидва місця виграють демократи, завдяки віцепрезидентці Камалі Гарріс, яка головуватиме в сенаті, вони матимуть більшість голосів на усіх ключових голосуваннях.

Республіканцям достатньо лише одного місця, аби вже своєю більшістю блокувати усі законодавчі ініціативи нового президента. Такий невдалий старт вдарить по іміджу і самого Джо Байдена, і його партії. Розрахунок на те, ще за два роки до конгресу оберуть набагато більше республіканців. Тому уся увага, усі зусилля і всі гроші, спрямовані до Джорджії. Цей штат вирішить майбутнє усієї країни на наступні два роки.

Вашингтоном ходять чутки, що Трамп категорично налаштований на другий термін. Однак, можливо, з перервою на Байдена. І вже зараз починає готуватися до наступних президентських виборів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Джо Байден - 46-й президент США
Дата публікації
Перегляди
1608
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація