Як арештовували Савченко: хроніка судного дня депутатки

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як арештовували Савченко: хроніка судного дня депутатки

Фото: Reuters

Народну обраницю заарештували на два місяці без права внесення застави.

Перипетії навколо бунтівної депутатки Надії Савченко другий день на вустах в українців. Після ночі в слідчому ізоляторі СБУ затримана цілий день була в Шевченківському районному суді столиці, де їй врешті обрали запобіжний захід, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Приміщення суду посилено охороняли, в залі розташувалися десятки телекамер, а назовні не було помічено жодного прихильника Савченко. Саму депутатку завели в кайданках під конвоєм. На грудях у неї була сорочка з білим тризубом, Надія посміхалася та виглядала рішуче. Підтримати її приїхала мама та сестра Віра, але через кордон охорони з депутаткою вдавалося лише перегукуватися. Та з-за скляної огорожі вона повідомила, що СІЗО в Росії та Україні нічим не відрізняються.

Суд ухвалив для Надії Савченко два місяці в ізоляторі без права внесення застави

Суд ухвалив для Надії Савченко два місяці в ізоляторі без права внесення застави

Щойно почалося засіданння, адвокати стали вимагати випустити підозрювану з камери – суд це прохання задовільнив. Далі заслухали прокурорів, які вимагали 60 діб арешту без можливості застави, адже Савченко підозрюють у підготовці державного перевороту та терактів у Києві, і слідчі заявили про наявність доказів по шести епізодах. Адвокати назвали обвинувачення безпідставними, а сама підозрювана згадала фірмові методи тиску на Феміду та оголосила голодування. Відео, де разом з Рубаном вона проговорює план дій, Савченко визнала справжнім але, запевнила, що теракту не планувала. "Не було захоплення влади, не могло бути. Та маячня, яку показує прокурор, розсмішила Україну – спочатку підірвати Раду, а потім захопити попелища. Ну, це смішно", - пояснила вона.

На засіданні працювали прокурори, які раніше допомагали судити російських спецпризначенців Єрофєєва та Александрова, на котрих свого часу й обміняли Савченко. "Два чи три роки тому навпроти мене сиділи військовослужбовці збройних сил РФ – Александров и Єрофєєв. Так ось, моя особиста думка, що вони тоді виглядали краще. Їм вистачало розуму не сіяти хаос і не чинити вбивства, терористичні акти на території власної країни", - заявив прокурор Олександр Климович. Савченко на це заперечила. "Сіяти хаос серед свого народу – я не сію. Я якраз і намагаюся попередити те, що може початися, якщо влада не зрозуміє своїх помилок", - наголосила вона. У перерві депутатка та її група підтримки слів уже не добирали. "Прокурор, звичайно, загнався. Що ти взагалі мелеш. Довб**б, б**дь", - пролунало з місця розташування захисту підозрюваної.

Чекати рішення суду Савченко вивели до окремого приміщення. Після двох годин у нарадчій кімнаті суддя вирішив задовольнити клопотання прокурорів і залишити Савченко під вартою. Якщо її провину таки доведуть, депутатка може сісти за ґрати довічно.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація