Янукович поскаржиться на Україну в Європейський суд з прав людини

Екс-президент вважає, що порушені його права на доступ до правосуддя і захист.

Позбавлений звання президента України Віктор Янукович подасть позов до Європейського суду з прав людини.

Про це заявив його адвокат Віталій Сердюк, передає Zn.ua.

ВідеоОболонський суд Києва переніс засідання про державну зраду Віктора Януковича

За словами адвоката, Янукович буде скаржитися на порушення Україною прав на доступ до правосуддя і захист. Сердюк обіцяє, що позов буде направлено до ЄСПЛ протягом місяця.

Захист екс-президента-втікача вважає, що рішення суду про початок заочного суду щодо Януковича є фактичною відмовою йому у праві брати участь у процесі.

Нагадаємо, 6 липня адвокати Віктора Януковича Віталій Сердюк та Ігор Федоренко заявили про вихід з судового процесу в Оболонському районному суді Києва. Захисники утікача наголосили, що від 6 липня не братимуть участі у судовому засіданні, оскільки Янукович написав заяву про те, що відмовляється від їхніх послуг.

Як уже повідомлялося, Оболонський суд Києва дозволив здійснювати спеціальне судове провадження у справі Віктора Януковича. Такий дозвіл надали через неявку Януковича, який мав би вийти з судом на скайп-зв'язок. На заочному судочинстві прокурори наполягали. 

Ще в листопаді 2016 року генпрокурор Юрій Луценко оголосив підозру у держзраді Віктору Януковичу в приміщенні Святошинського суду, будучи на прямому зв'язку з ростовським судом, де перебував президент-утікач. Янукович обвинувачується у вчиненні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України. 

Залиште свій коментар