ЄС не змінить політику санкцій щодо Росії без прогресу "Мінська" - єврокомісар Варгеї

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Посадовець наголосив, що окуповані території не завадять зближенню України та ЄС.

Єврокомісар із політики сусідства та переговорів про розширення Олівер Варгеї заявив, що Євросоюз не змінюватиме позицію в питанні санкцій, доки не буде прогресу у виконанні Росією мінських угод.

Про це Варгеї заявив у інтерв'ю інформагентству "Інтерфакс-Україна".

"Дуже важливо зберігати лінію, якої ми дотримувалися, - що якщо немає прогресу в мінському процесі, не може бути змін у нашій політиці санкцій. Це - принципова межа, країни-члени підтримують цю лінію. І, звісно, це тема, за якою ми постійно спостерігаємо. (...) Але доки не буде прогресу, не буде жодної зміни з нашого боку", - наголосив єврокомісар.

Також Варгеї запевнив, що тимчасово окуповані території не є перешкодою для поглиблення відносин між Європейським Союзом та Україною.

"Окуповані території не є самі по собі перешкодою для продовження та посилення відносин ЄС і України. І, звісно, ми продовжимо наполягати на необхідності відновити контроль України над окупованими територіями. І ми хочемо, щоб Росія віддала Україні назад ці території", - заявив єврокомісар.

Єврокомісія вважає співпрацю з Києвом пріоритетом

Варгеї підкреслив, що Єврокомісія і надалі підтримуватиме Україну, її територіальну цілісність та суверенітет. За його словами, ЄК вважає економічне співробітництво з Києвом і економічний розвиток України пріоритетним напрямком.

"Ми готові допомогти, і я думаю, що уряд відкритий до роботи з нами над цим. (...) Це також прокладе шлях до швидшої інтеграції української економіки в європейську. Це означає прямі іноземні інвестиції, це означає бізнес-середовище", - заявив він.

При цьому єврокомісар підкреслив важливість для співпраці з ЄС забезпечення Києвом верховенства права, зменшення та викорінення корупції.

"Без цього жоден інвестор не прийде і не підтримає країну своїми грошима. І це також означає інвестування в майбутнє, в освіту, клімат і енергетичні цілі, відновлювану енергію, енергоефектівність. У всіх цих сферах ми більш ніж раді прискоритися, якщо Україна готова до цього. І сигнали, які я отримав, були дійсно позитивними", - сказав він.

Крім того, за словами Варгеї, не менш важливою є свобода преси і судів, а також - реформа банківського законодавства.

Як повідомлялося, 11-12 лютого Олівер Варгеї перебуває в Україні з офіційним візитом. На переговорах з українським урядом напередодні головними темами стали "промисловий безвіз", угода про спільний авіапростір, права нацменшин, декарбонізація української енергетики, перегляд угоди про зону вільної торгівлі, боротьба з корупцією і європейська допомога в переході Києва до цифрової економіки.

12 лютого Варгеї провів зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. На ній, за повідомленням пресслужби президента України, "співрозмовники детально обговорили співпрацю України та Європейського Союзу й узгодили пріоритети взаємодії на поточний рік".

Вибір редакції