Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За чотири дні вихідних Савченко може стати інвалідом або загинути - адвокат

У вихідні в СІЗО не пускають відвідувачів.

Адвокати української льотчиці Надії Савченко занепокоєні тим, як вона переживе чотири наступні дні на сухому голодуванні.

Про це заявив один з адвокатів Савченко Микола Полозов.

За його словами, якщо 9 березня Савченко не доправлятьдо суду, то ніхто не буде знати, жива вона чи ні, і де перебуває. Не виключає адвокат і можливість етапування для клініки для штучного голодування.  Нагадаємо, що Савченко оголосила про сухе голодування після рішення суду перенести засідання на 9 березня.

"Є велика проблема - у Росії зараз 4 вихідних дня. Савченко перебуває в ізоляторі, але у вихідні дні він не тільки не впускає адвокатів, родичів та консулів, він просто не працює. Тому неможливо отримати жодної інформації про стан здоров'я Надії", - зазначив адвокат.

Зауважимо, що сухому голодуванні людина може протриматися максимум тиждень. А Савченко вже перебувала на звичайному голодуванні понад 20 днів  - не вживала їжу, пила тільки воду.

Полозов наголосив, що усі переміщення Савченко для лікування відбуватимуться під грифом "секретно". За його словами, якщо Савченко не доставлять до суду 9 березня, це буде катастрофа.

Полозов зауважив, що якщо Савченко не виявиться в СІЗО, треба буде піднімати глобальний шум з приводу її місця перебування. Адвокат зазначив, що 9 березня "з СІЗО можуть прислати довідку, що за станом здоров'я Савченко не може бути в суді".

Як відомо, Савченко у відповідь на вимогу обвинувачення засудити її до 23 років тюрми порадила судові погодитися якнайшвидше, щоб не затягувати справу. Також вона виступила категорично проти свого обміну на російських ГРУшників. "ГРУшників за одного невинного, це занадто багато" - сказала вона.

Українська льотчиця Надія Савченко, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області.

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. 13 липня офіційний представник СК Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За його словами, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як пособник, а як співвиконавець вбивства.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі. За словами самої українки, терористи відвезли її до Луганська, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча, звідки доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування, яке тривало 83 дні. За час голодування вона схудла на понад 20 кілограмів. 2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

Фотогалерея Савченко проголошує останнє слово в суді у автентичному національному костюмі (12 фото)

Відео Надія Савченко без води не проживе і тижня

Залиште свій коментар

Вибір редакції