Зняття недоторканності з нардепів. Як голосувала Рада

Дата публікації
Перегляди
6323
Зняття недоторканності з нардепів. Як голосувала Рада

УНІАН

Дві партії утрималися від голосування, а "Голос" виступив проти законопроєкту.

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт щодо змін до Конституції про скасування депутатської недоторканності.

За проєкт проголосували 223 нардепи від "Слуги народу", 22 - від "Опозиційної платформи - За життя", 17 - від депутатської групи "Довіра", 15 - від депутатської групи "За майбутнє" та ще 14 позафракційних - загалом 291 народний обранець.

Депутатська недоторканність: як працюватиме новий документ

Депутатська недоторканність: як працюватиме новий документ

Водночас 59 нардепів утрималися від голосування, 20 натиснули кнопку "проти" і ще 20 не голосували взагалі.

Зазначимо, "Батьківщина" і "Європейська солідарність" майже у повному складі утрималися - 20 (4 відсутні - прим.ред.) і 23 нардепи (не голосував Лопушанський та 3 відсутні - прим.ред.) відповідно.

Своєю чергою партія "Голос" практично одноголосно виступила проти (нардеп Совсун був відсутнім на засіданні - прим.ред.).

Згодом у "Голосі" пояснили своє рішення.

"Проти цієї правки голосувала одна партія. Ваша. "Голос". Тепер правоохоронці не зможуть притягнути депутата до відповідальності в час, коли він "здійснює свої повноваження". Депутати здійснюють свої повноваження 5 років! Фактично, це спроба тихо повернути недоторканість. Адвокати зупинять будь-якого правоохоронця, використовуючи це", - йдеться у повідомленні партії на сторінці у Twitter.

Натомість у "Слузі народу" назвали важливі тези законопроєкту.

"Цей документ прописує особливості притягнення до кримінальної відповідальності нардепа, його затримання, обрання запобіжного заходу та проведення слідчих і негласних слідчих дій. Кримінальне провадження, де ймовірним фігурантом є народний депутат, зможе розпочати винятково генеральний прокурор. Саме він підтримуватиме клопотання про дозвіл на затримання нардепа, обрання запобіжного заходу, обшук, порушення таємниці листування, телефонних розмов. Розгляд таких клопотань здійснюватиметься слідчим суддею апеляційного суду, а в кримінальних провадженнях, що належать до підсудності Вищого антикорупційного суду, – слідчим суддею ВАКС", - написала Євгенія Кравчук.

Верховна Рада зняла «фактичну» недоторканність з народних депутатів! У другому читанні проголосовано законопроект №2237....

Опубликовано Yevheniya Kravchuk Среда, 18 декабря 2019 г.

Нагадаємо, профільний комітет підтримав вказаний законопроєкт 16 грудня. 

Як повідомлялося раніше, народні депутати ще 3 вересня під час другої сесії Верховної Ради 9-го скликання проголосували за закон про зняття депутатської недоторканності від 1 січня 2020 року. Однак без ухвалення законопроєкту щодо змін до Конституції цей документ був би лише порожнім звуком.