Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українка, яка підкорила Еверест, пройшла легендарний кригопад

Ірина Галай вирушила в експедицію без кисню на Лходзе.

Українка Ірина Галай, яка підкорила найвищу в світі вершину Еверест, в рамках експедиції без кисню на гору Лходзе (висота 8516 метрів - четверта за цим показником у світі) пройшла легендарний кригопад Кхумбу.

"Щойно ми зайшли в цей лабіринт триметрових льодових брил, я просто не могла натішитися тим, що відбувається. Як мало потрібно альпіністові для щастя! Я так довго мріяла пройти Кхумбу! Підніматися виявилося не дуже складно. Але небезпечні моменти виникали, були потрібні навички сходження льодовими стінами. Ми з моїм шерпом Пасангом оперативно з цим впоралися і зайшли в Camp 1 одними з перших цього сезону.

Далі погода змінилася, почався ураган. Вітер намагався розірвати намет вщент. Бачила, як ламався кригопад. Величезні брили льоду кришилися на частини, люди, що здавалися з табору мурашками, розбігалися в різні боки, ховаючись за великими льодовими піками", - розповіла Галай.

галай

Зазначимо, що Кхумбу - одне з найнебезпечніших і важкопрохідних місць класичного маршруту на Еверест з півдня.

Нагадаємо, у 2016 році Ірина стала першою в історії українкою, яка підкорила найвищу в світі вершину у вісім тисяч вісімсот сорок вісім метрів - гору Еверест.

галай

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції