Найбільшим містам України загрожують масштабні вибухи

Найбільшим містам України загрожують масштабні вибухи

Україну підривають збирачі брухту

Скупники металобрухту із задоволенням беруть міни, авіабомби та іншу небезпечну зброю, яку їм приносять мисливці за металом. Про те, що ці бомби можуть вибухнути, ніхто не турбується.

Над найбільшими містами України нависла загроза бути підірваними, але не терористами-професіоналами, а любителями збору металобрухту.

"Гроші" вияснили - за бомбу, яка важить 40 кг, збирачі металобрухту отримують чималі гроші, але вибух від неї може знищити все у радіусі півтора кілометра. Беруть же бомби із задоволенням. Міліція знаходила навіть авіабомби в таких пунктах.

Та пункти збору металобрухту в обласних центрах ніхто не закриває, бо лише за рік вони збирають на мільярд доларів сировини для металургійних заводів, що належать найбільшим українським олігархам. Саме за їхні гроші політики приходять до влади, і тому змушені мовчати, спостерігаючи як їхні виборці кожної секунди ризикують загинути від авіабомби.

Щотижня вибухи лунають у різних куточках країни. Гинуть десятки людей. Це початок сезону збору металобрухту.

Севастопольці й сьогодні здригаються, згадуючи німецьку авіаційну міну. Мисливці за брухтом вирішили розібрати її голими руками. Вибух силою в тону тротилу тоді розірвав обох.

Скупника бомб та снарядів міліція може "налякати" хіба що адміністративним штрафом - до 3 тисяч гривень. Це середня вартість двох тон металу, які можна зібрати за пару днів.

Пункти приймання металобрухту – наче явочні квартири. Вони заховані в заплутаних дворах та гаражах навіть у столиці. Список потрібних адрес видають бомжі, які гендлюють на районі і заробляють на не менш небезпечних знахідках – газових балонах.

Офіційно продавці брухту заробляють більше 2 мільярдів доларів США щороку. Але це лише видима сторону бізнесу. Експерти порахували: четверта частина брухтового ринку – працює в тіні. Саме там і скуповують бомби, які готові підірвати все навколо.

Читайте також:

У Криму на десантному кораблі вибухнули снаряди: є потерпілі

Міноборони запевнило, що військові склади у безпеці

На Харківщині двоє юнаків підірвалися на снаряді

Українці здають снаряди на металобрухт

Українці здають снаряди на металобрухт

Повʼязані теми:

Наступна публікація