Українські церкви заробляють гроші на витівках чортів і тролів

Українські церкви заробляють гроші на витівках чортів і тролів

Диявола виженуть з кожного, хто має гроші

Основні клієнти борців з нечистими силами в Україні - це одержимі високопосадовці, бізнесмени та навіть люди у погонах.

"Екзорцизм" чи "вигнання бісів" стає суттєвою статтею доходів українських церков. Найпопулярніші антидиявольські служби проходять у храмах і соборах Києва, Донецька, Сум, Одеси, Тернопільської, Львівської, Полтавської та Чернівецької областей. Задіяні в цьому священики всіх конфесій.

Поза конкуренцією - старовинна Почаївська лавра біля Тернополя, яка є одним з найвідоміших центрів "опору лукавому", виявили журналісту проекту "Гроші". Панотці зізнаються: основні клієнти борців з нечистими силами - це одержимі високопосадовці, бізнесмени та навіть люди у погонах.

У деяких церквах звільнення від сатани нічого не вартує – принаймні, офіційно, але ще ніхто не відміняв пожертви. У інших гроші за молитви проти диявола беруть не криючись. Наприклад, в церкві Пресвятої Богородиці в Бортничах за кожен сеанс треба платити по 35 гривень.

Заробляють і на продажу відео-молитв проти нечистого, самовчителях та піратських копіях голлівудських трилерів про боротьбу з дияволом.

"Екзорцизм чи вичитка в сьогоднішньому вигляді як є в Україні - це один з видів бізнесу незалежно від того, свідомо це роблять учасники процесу чи ні", - переконаний соціальний психолог Олег Покальчук.

Адже в Україні, де кожний третій п'є заспокійливе, дуже легко списати стреси та нервові зриви на витівки чортів, джинів і тролів. Та вимагати шалену платню за їх вигнання.

"Екзорцизм стає дуже популярним, бо завжди дуже легко перекласти відповідальність за те, що стається з тобою, на духів, демонів, джинів, тролів і так далі", - пояснив Покальчук.

Як наслідок – у бізнесі на людських слабостях страшенна конкуренція. Інтернет забитий оголошеннями прозорливих, які виженуть диявола з кожного, хто має гроші. Ритуал вартує від 120 гривень, при цьому для "повного позбавлення від диявола" потрібно приходити на цю магічну процедуру 18 разів: тобто віддати щонайменше 2160 гривень.

Читайте також:

Стати священиком в Україні може навіть ґвалтівник і серійний вбивця

В українських тюрмах охоронці наживаються на побаченнях з ув'язненими

Як церква заробляє гроші на вибори

Як "заробити на Дияволі"

Як "заробити на Дияволі"

Повʼязані теми:

Наступна публікація