Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американське подружжя всиновило п'ятьох дітей з синдромом Дауна з України

Громадяни США спростовують розповсюджені міфи про всиновлення дітей з інших країн.

Синдром Дауна - геть нестрашна недуга, так стверджує маленька українка з Флориди, яку звуть Софійка. Відео життєрадісної дівчинки із синдромом Дауна облетіло світ та набрало тисячі переглядів у соцмережах, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Софійка - одна з майже 11 тисяч дітлахів, яких прийняли в свої родини американці за останні 17 років. Сім'я Далтонів зробила для цього та інших всиновлень дуже багато. Це багатодітне подружжя зі штату Вірджинія стало батьками для п'ятьох особливих дітей родом з України.

Наймолодші Далтони зустріли знімальну групу гуртом, навіть допомогли занести техніку у дім. Всі вони з України. Їхній батько Девід розповідає, що першу дитину вони з дружиною Джейн усиновили, коли їхньому четвертому сину Тому було 5 років.

"Вони з Томом уже 20 років найкращі друзі, звісно, в ті моменти, коли не найлютіші вороги", - жартують батьки.

Доньку Аню родина знайшла у Ворзелі на Київщині. Ця дівчина стала першою українкою з синдромом Дауна, яку адаптувала родина з США. Два роки Далтони боролися з системою і добивалися переїзду дівчинки. Українські лікарі не розуміли, навіщо здорові американці хочуть вдочерити дитину із помітною недугою.

"Вона важила лише 6 кілограмів. І тепер уявіть: на вигляд була, як тримісячна дитина, а вже мала всі зуби", - пригадують родителі.

Відео Американське подружжя стало батьками для 5 українських дітей з синдром Дауна

За Анею Далтони всиновили двох хлопчиків. Тепер Джекові та Філліпу вже по 20 років. За хлопцями була Маринка, їй зараз 14. Вона говорить англійською і мовою жестів. Дівчинка дуже любить співати, щоправда, без сторонніх очей. Її сестричка Моллі теж з того самого Знам'янського дитбудинку. 4 роки тому камери ТСН зафіксували її вдочеріння.

"Я завжди пам'ятатиму цей момент! Вишиванки і досі в нас – це одна з наших сімейних реліквій", - каже мати.

Малюки ходять до звичайних шкіл. Девід переконаний, завдяки тому, що в школах не розділяють дітей за здібностями та недугами, американське суспільство тепер більш здорове, а от Україні є куди рости.

"В 99 -му в Україні лише 1% батьків дітей із синдромом Дауна, забирали своїх немовлят з пологового будинку. Тепер уже 3 відсотки забирають дітей додому", - розповідають американці.

Кожна нова дитина обійшлася родині щонайменше в 25 тисяч доларів – це витрати на імміграційні збори, перекладачів, бюрократію в обох країнах, перельоти обох батьків в Україну. Американський уряд відшкодовує родинам приблизно половину цієї суми. Попри бюрократію і складнощі Далтонам вдалося неможливе – на власному прикладі надихнути своїх співгромадян. За останні 17 років американці всиновили і вдочерили понад 10 тисяч українських дітлахів.

Кореспондент ТСН Наталка Пісня

Залиште свій коментар

Вибір редакції