Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американські хірурги пересадили дитині обидві руки, які ростимуть разом із пацієнтом

Хлопчик уже сприймає кінцівки, як власні.

Унікальну операцію провели американські хірурги. Ввперше у світі дитині успішно пересадили обидві руки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Маленький американець Зайон втратив кінцівки у 2-річному віці, коли після важкої інфекції їх довелося ампутувати. Без рук він прожив шість років. Повернути їх дитині після тривалої і важкої підготовки зголосилися лікарі. Операція тривала понад 10 годин. "Він впорався насправді добре, краще за деяких дорослих. Я ніколи не бачив, аби Зайон плакав чи кричав, чи скаржився на біль. І ніколи не бачив, щоби він не хотів лікуватися. Він просто чудова людина", - розповів лікар-трансплантолог Скот Левін.

Відео Американських хірургів провели унікальну операції із пересадки 2 рук дитині

Після операції хлопчику довелося витерпіти дворічний процес відновлення. Із ним працювали реабілітологи та психологи, які врешті-решт дійшли висновку, що руки Зайона працюють успішно і його мозок сприймає їх, як власні. Тепер хлопчик може сам одягатися, їсти та робити інші вправи. Зайон твердить, що витерпіти всі випробування йому допомогла мама. "Він став дуже незалежним, не потребує мене увесь час. Навіть ліки п'є сам. І я почуваюся так: "О Боже, то я не буду йому потрібна наступного року?". Гірко-солодке відчуття, але я щаслива за нього", - каже жінка.

Сам Зайон запевняє, що він не змінився. "Замість не мати рук, я маю дві. А все інше залишилося таким самим – мої друзі не змінились, їхнє ставлення таке ж. Я все ще дитина", - запевнив він. Лікарі кажуть, що нові кінцівки тепер ростимуть разом з хлопцем.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції