Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Банки Швейцарії заблокували рахунки російського мільярдера Вексельберга

Юристи олігарха вже готують судові позови до банків, проте експерти вважають, що шанси на успіх невеликі.

Банки Швейцарії заблокували 1 млрд франків на особистих рахунках одного з найбагатших людей Росії - президента фонду "Сколково", голови ради директорів групи компаній "Ренова" Віктора Вексельберга.

Про це повідомляє Forbes.

За даними джерел видання, кошти заблокували не тільки державні банки, а й приватні, зокрема Julius Baer. До того ж заблоковані гроші на рахунках у Bank of Cyprus, співвласником якого з часткою 9,27% є мільярдер.

Як зазначається, причиною блокування є побоювання банків потрапити під санкції з боку США.

"Швейцарські банки взагалі вкрай обережні у взаєминах зі своїми клієнтами, проте в цьому випадку вони, мабуть, побоювалися санкцій у вигляді фінансової відповідальності на свою адресу з боку США, оскільки більшість таких банків ведуть активну діяльність і мають у своєму розпорядженні відповідні активи на території США, а, отже, ризик втрати ними своїх активів досить великий. Влада США може за фактом накласти відповідальність на будь-яку особу, яка порушить санкції, встановлені нею. Малоймовірно, що банки могли порушити швейцарське законодавство. Вони спочатку отримають 20 висновків юристів, і тільки потім зроблять якусь дію", - вважає партнер Tertychny Agabalyan Марат Агабалян.

Наразі юристи "Ренови" вже готують позови: крім цивільних проти самих установ можуть бути подані і кримінальні - до відповідальних за блокування співробітників, проте експерти вважають, що шанси виграти суди і отримати компенсацію невеликі.

Своєю чергою Manager magazin раніше повідомляв, що низка банків, включаючи UBS і Credit Suisse, останнім часом відмовляли російському мільярдеру в доступі до великих пакетів акцій у швейцарських промислових компаніях Sulzer, OC Oerlikon і Schmolz+ Bickenbach, які були запорукою двох кредитів на суму понад 1 мільярд швейцарських франків, які Вексельберг отримав від групи західних банків, зокрема JPMorgan, UBS і Credit Suisse.

За даними Forbes, після введення санкцій у квітні Вексельбергу довелося достроково повернути ці кредити, і тільки тоді промислові активи були звільнені з-під застави.

Нагадаємо, 4 червня президент Росії Володимир Путін підписав закон "Про заходи впливу (протидії) на недружні дії Сполучених Штатів Америки та інших іноземних держав", що дозволяє вводити санкції проти США та інших країн у відповідь. Законопроект внесли до Держдуми в квітні 2018 року. Його розробили після того, як США розширили список санкцій, включивши до нього російських чиновників та бізнесменів, в тому числі Олега Дерипаску та Віктора Вексельберга.

Залиште свій коментар

Вибір редакції