Банки Швейцарії заблокували рахунки російського мільярдера Вексельберга

Юристи олігарха вже готують судові позови до банків, проте експерти вважають, що шанси на успіх невеликі.

Банки Швейцарії заблокували 1 млрд франків на особистих рахунках одного з найбагатших людей Росії - президента фонду "Сколково", голови ради директорів групи компаній "Ренова" Віктора Вексельберга.

Про це повідомляє Forbes.

За даними джерел видання, кошти заблокували не тільки державні банки, а й приватні, зокрема Julius Baer. До того ж заблоковані гроші на рахунках у Bank of Cyprus, співвласником якого з часткою 9,27% є мільярдер.

Як зазначається, причиною блокування є побоювання банків потрапити під санкції з боку США.

"Швейцарські банки взагалі вкрай обережні у взаєминах зі своїми клієнтами, проте в цьому випадку вони, мабуть, побоювалися санкцій у вигляді фінансової відповідальності на свою адресу з боку США, оскільки більшість таких банків ведуть активну діяльність і мають у своєму розпорядженні відповідні активи на території США, а, отже, ризик втрати ними своїх активів досить великий. Влада США може за фактом накласти відповідальність на будь-яку особу, яка порушить санкції, встановлені нею. Малоймовірно, що банки могли порушити швейцарське законодавство. Вони спочатку отримають 20 висновків юристів, і тільки потім зроблять якусь дію", - вважає партнер Tertychny Agabalyan Марат Агабалян.

Наразі юристи "Ренови" вже готують позови: крім цивільних проти самих установ можуть бути подані і кримінальні - до відповідальних за блокування співробітників, проте експерти вважають, що шанси виграти суди і отримати компенсацію невеликі.

Своєю чергою Manager magazin раніше повідомляв, що низка банків, включаючи UBS і Credit Suisse, останнім часом відмовляли російському мільярдеру в доступі до великих пакетів акцій у швейцарських промислових компаніях Sulzer, OC Oerlikon і Schmolz+ Bickenbach, які були запорукою двох кредитів на суму понад 1 мільярд швейцарських франків, які Вексельберг отримав від групи західних банків, зокрема JPMorgan, UBS і Credit Suisse.

За даними Forbes, після введення санкцій у квітні Вексельбергу довелося достроково повернути ці кредити, і тільки тоді промислові активи були звільнені з-під застави.

Нагадаємо, 4 червня президент Росії Володимир Путін підписав закон "Про заходи впливу (протидії) на недружні дії Сполучених Штатів Америки та інших іноземних держав", що дозволяє вводити санкції проти США та інших країн у відповідь. Законопроект внесли до Держдуми в квітні 2018 року. Його розробили після того, як США розширили список санкцій, включивши до нього російських чиновників та бізнесменів, в тому числі Олега Дерипаску та Віктора Вексельберга.

Залиште свій коментар