Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Швейцарці на референдумі проголосували проти підвищення пенсійного віку для жінок

Реформа передбачала підвищення пенсійного віку з 64 до 65 років.

На референдумі у Швейцарії, який відбувся в неділю, 24 вересня, громадяни країни відхилили проект першої за останні 20 років пенсійної реформи.

Згідно із результатами голосування в 26 кантонах, які наводить швейцарський телеканал SRF, близько 52,7 відсотка швейцарців сказали "ні" запропонованій реформі.

Прогноз бернського соціологічного інституту GfS давав 53 відсотки "ні" по всій країні.

Противники реформи перемогли і в переважній більшості кантонів. Поправки до виборчого законодавства були схвалені парламентом з мінімальною перевагою голосів ще навесні.

Вони передбачають підвищення пенсійного віку для жінок з 64 до 65 років.

Крім того, планувалося підвищення пенсійних внесків із заробітних плат, а також спрямування коштів на фінансування пенсій від збільшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) з 8,0 до 8,3 відсотка.

Щодо підвищення ставки ПДВ проводився окремий референдум - на ньому голоси розділилися приблизно порівну, однак ініціатива провалилася у більшості кантонів. Консервативна Швейцарська народна партія (SVP), що має найбільшу фракцію в парламенті країни, виступила проти реформи, яку вважає "дорогим проектом лівих", повідомляє агентство dpa.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд та Світовий банк висловили свою підтримку урядовому законопроекту щодо реформування пенсійної системи, який розробили у Мінсоцполітики України. Раніше повідомлялося, що від 1 жовтня уряд запланував провести в Україні осучаснення пенсій, зокрема, і їхнє підвищення.

Якщо реформа відбудеться, то майже 6 мільйонів пенсіонерів отримуватимуть щомісяця на тисячу гривень більше. Новий закон також розширить перелік професій із правом пільгового виходу на пенсію. А пенсіонери, які працюють, не платитимуть зайвих податків.

Відео Підвищення пенсій із першого жовтня - під загрозою зриву

Залиште свій коментар

Вибір редакції