Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Боротьба проти "режиму фанатика": Трамп оприлюднив стратегію протидії Ірану

Президент США зазначив, що Іран не виконав умови угоди щодо центрифуг і не дозволив провести повноцінні інспекції своїх ядерних об'єктів.

Президент США Дональд Трамп оголосив про нову всеосяжну стратегії Вашингтона стосовно Ірану.

Про це пише РБК.

«Іран знаходиться під контролем режиму фанатиків», — почав свій виступ у Білому домі президент США. "Цей режим поширює смерть і хаос по світу", - сказав він. У своїй промові він згадав захоплення посольства США в Тегерані в 1979 році і підтримку Іраном терористів. Є також дані про те, що Тегеран передає технології КНДР, заявив Трамп.

У числі підтримуваних Тегераном терористичних угруповань Трамп назвав «Аль-Каїда» і «Талібан», а також «Хезболлу».

Іран також організовує кібератаки проти США і їх союзників, заявив Трамп. Іран також підтримує режим президента Сирії Башара Асада і ворожий Ізраїлю, вказав Трамп.

Трамп нагадав, що Тегеран, згідно СВПД, зобов'язувався обмежити свою ядерну програму — позбутися запасів среднеобогащенного урану, скоротити запаси низькозбагаченого на 98%, знизити кількість газових центрифуг для збагачення радіоактивного сировини, а також дотримуватися інші обмеження в галузі ядерної енергетики. Натомість на виконання вимог США, Євросоюз і ООН зобов'язалися поступово знімати міжнародні фінансово-економічні санкції, які вдарили по нафтового і банківського секторів економіки країни.

Трамп вказав, що Іран не виконав умови угоди щодо центрифуг і не дозволив провести повноцінні інспекції своїх ядерних об'єктів. Таким чином поведінка ісламської республіки не відповідає «духу угоди», прийшов до висновку Трамп.

Трамп також пообіцяв ввести санкції проти офіційного уряду Ірану, щоб «припинити фінансування тероризму».

Основні елементи нової стратегії, яку оголосив Трамп, були опубліковані в американських ЗМІ вранці 13 жовтня. У публікації говорилося, що Тегеран «скористався регіональними конфліктами і нестабільністю, щоб агресивно розширити свій вплив у регіоні». У новій стратегії Вашингтона міститься заклик до нейтралізації «дестабілізуючого впливу Ірану і стримування його агресії, особливо його підтримки тероризму і бойовиків».

Щоб протистояти «підривній діяльності», США мають намір ретельно працювати над відновленням традиційних союзів і регіональних партнерств» на Близькому Востоек задля «більш стабільного балансу сил в регіоні».

Будуть зроблені зусилля по запобіганню зовнішнього фінансування іранського уряду і «зловмисних дій» Корпусу вартових ісламської революції.

Відео Американські конгресмени дійшли згоди щодо нових санкцій проти РФ, Ірану та КНДР

Вашингтон також має намір протидіяти загрозам США і їх союзникам, що походить від балістичних ракет та іншого «асиметричного зброї» в Ірані. «Найголовніше — ми будемо блокувати іранському режиму всі шляхи до ядерної зброї», — йдеться в документі.

Напередодні президент Ірану Хасан Роухани засудив політику Вашингтона щодо ядерної угоди з Тегераном. Він заявив, що Трамп не зможе зруйнувати ядерну угоду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції