Британська безвихідь. Суд заборонив уряду ухвалювати рішення без згоди парламенту

Своєю чергою, прем'єр Тереза Мей обіцяла розпочати вихід із Євросоюзу не пізніше березня наступного року.

Британія не може вийти з Євросоюзу. Високий суд в Лондоні вирішив, що це незаконно.

Про це йдеться у сюжеті програми ТСН.19:30.

Виявляється, без згоди парламенту – результати британського референдуму втілити в життя неможливо.

Референдум про вихід із Євросоюзу, переговори Лондона та Брюсселя – усе це поставив під сумнів простий британський перукар. Навіть його фотографії у преси немає, лише ім'я - Деїр Дос Сантос. Сто сімдесят тисяч фунтів зібрали через сайт добровольці на витрати на судовий позов.

"Мій клієнт каже так: сьогоднішнє рішення суду – перемога всіх, хто вірить у парламентську демократію", – сказав адвокат Девід Грін.

Суть позову була простою, мовляв, навіть за результатами всенародного голосування, уряд не має права самотужки запускати в дію п'ятдесяту статтю Лісабонської угоди, це рішення має ухвалити обраний британцями парламент.

"Мій клієнт не хотів спростовувати результатів референдуму. Він сам голосував за вихід із Євросоюзу", - додав адвокат.

Фунт стерлінга різко зростає, уряд дістав удар нижче пояса. Своєю чергою, прем'єр Тереза Мей обіцяла розпочати вихід із Євросоюзу не пізніше березня наступного року.

Уряд уже заявив – подаватиме апеляція, а добровольцям необхідно знову збирати гроші вже на новий суд.

"Уряд розчарований рішенням суду. Країна проголосувала про вихід із Євросоюзу на референдумі, який підтримав парламент. Уряд збирається підтримувати його результати", - заявив міністр міжнародної торгівлі Великої Британії Ліам Фокс.

Наразі єдності в уряді немає, одні закликають усе ж дослухатися суду, лунають і пропозиції віддати рішення на обговорення не лише центральному парламенту, а й регіональним - Шотландському, Вельському та північно-ірландському. Євросоюз скандальної британської безвиході - на офіційному рівні досі не коментує. Ніхто не знаю, які ще позови готують до суду громадяни Об'єднаного королівства.

Кореспондент Яна Слєсарчук.

ВідеоВисокий суд у Лондоні повідомив умови, за яких Британія зможе вийти з Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: