Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Британська безвихідь. Суд заборонив уряду ухвалювати рішення без згоди парламенту

Своєю чергою, прем'єр Тереза Мей обіцяла розпочати вихід із Євросоюзу не пізніше березня наступного року.

Британія не може вийти з Євросоюзу. Високий суд в Лондоні вирішив, що це незаконно.

Про це йдеться у сюжеті програми ТСН.19:30.

Виявляється, без згоди парламенту – результати британського референдуму втілити в життя неможливо.

Референдум про вихід із Євросоюзу, переговори Лондона та Брюсселя – усе це поставив під сумнів простий британський перукар. Навіть його фотографії у преси немає, лише ім'я - Деїр Дос Сантос. Сто сімдесят тисяч фунтів зібрали через сайт добровольці на витрати на судовий позов.

"Мій клієнт каже так: сьогоднішнє рішення суду – перемога всіх, хто вірить у парламентську демократію", – сказав адвокат Девід Грін.

Суть позову була простою, мовляв, навіть за результатами всенародного голосування, уряд не має права самотужки запускати в дію п'ятдесяту статтю Лісабонської угоди, це рішення має ухвалити обраний британцями парламент.

"Мій клієнт не хотів спростовувати результатів референдуму. Він сам голосував за вихід із Євросоюзу", - додав адвокат.

Фунт стерлінга різко зростає, уряд дістав удар нижче пояса. Своєю чергою, прем'єр Тереза Мей обіцяла розпочати вихід із Євросоюзу не пізніше березня наступного року.

Уряд уже заявив – подаватиме апеляція, а добровольцям необхідно знову збирати гроші вже на новий суд.

"Уряд розчарований рішенням суду. Країна проголосувала про вихід із Євросоюзу на референдумі, який підтримав парламент. Уряд збирається підтримувати його результати", - заявив міністр міжнародної торгівлі Великої Британії Ліам Фокс.

Наразі єдності в уряді немає, одні закликають усе ж дослухатися суду, лунають і пропозиції віддати рішення на обговорення не лише центральному парламенту, а й регіональним - Шотландському, Вельському та північно-ірландському. Євросоюз скандальної британської безвиході - на офіційному рівні досі не коментує. Ніхто не знаю, які ще позови готують до суду громадяни Об'єднаного королівства.

Кореспондент Яна Слєсарчук.

Відео Високий суд у Лондоні повідомив умови, за яких Британія зможе вийти з Євросоюзу

Залиште свій коментар

Вибір редакції