Чуркін заявив, що Росію переоберуть до Ради ООН із прав людини

Понад 80 правозахисних груп заявили, що задоволені рішенням організації щодо Росії.

Росія буде переобрана до Ради ООН із прав людини наступного року.

Таку заяву зробив постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, коментуючи результати голосування в Генасамблеї, коли Росію не переобрали до Ради ООН із прав людини. Про це інформує Радіо Свобода.

"Ми були в ній (Раді – ред.) протягом декількох років, я впевнений, що наступного разу ми увійдемо до її складу", – запевнив Чуркін, додавши, що Росії "потрібна перерва".

Окрім того, уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова назвала "тимчасовою" ситуацію з непопаданням Росії до Ради ООН з прав людини.

На думку Москалькової, це ніяк не вплине на внутрішні процеси в країні.

"Я сприймаю непереобрання Росії в РПЛ ООН як явище тимчасове, як явище, яке не зупинить роботи, що ведеться державою, інститутом громадянського суспільства, уповноваженим з прав людини для зміцнення прав людини як в Росії, так і подальшої інтеграції цієї діяльності на міжнародному рівні", - наводить слова омбудсмена РІА Новини.

Понад 80 правозахисних груп заявили, що задоволені рішенням організації щодо Росії.

"Держави-члени ООН дали чіткий сигнал Кремлю щодо його підтримки режиму Асада, що вчинив стільки звірств у Сирії", – сказав представник організації Human Rights Watch при ООН Луїс Шарбонно.

"Необрання Росії свідчить, що народи світу можуть відмовитися від грубих порушників, якщо вони того захочуть", – сказав виконавчий директор UN Watch Гілель Ноєр.

Деякі російські законодавці, опитані журналістами в Росії, звинуватили США та їхніх союзників у Європі в тому, що Росія не потрапила до Ради ООН з прав людини. На думку російських чиновників, за лаштунками Генасамблеї спрацювало лоббі, покликане завдати дипломатичного удару по Москві з метою покарання Росії за її дії в Україні та Сирії.

Водночас офіційні посадовці у США заявили, що не причетні до таких дій, але задоволенні рішенням Генасамблеї. Держсекретар США Джон Керрі подякував членам Ради ООН з прав людини за працю, назвавши організацію "збалансованою і надійною".

Попри те, що Росія не потрапила до Ради ООН з прав людини, місця натомість здобули країни, до яких з боку правозахисників є чимало питань – Саудівська Аравія, Китай, Куба, Єгипет.

Нагадаємо, що в ході голосування, яке відбулося у Генеральній Асамблеї, Росію підтримали 112 держав-членів ООН, в той час як за Хорватію проголосувало 114 країн.

Членами Ради на 2017-2019 роки були обрані 14 держав, зокрема Великобританія, Ірак, Китай, Саудівська Аравія і США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: