Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держдума РФ ухвалила скандальні "антитерористичні" поправки до закону

Документ передбачає розширення повноважень держави, посилення контролю над жителями країни і обмеження прав громадян. 

Сьогодні, 24 червня, Держдума РФ остаточно ухвалила  скандальний "антитерористичний" законопроект, внесений депутаткою Іриною Яровою.

Ухвалені російськими депутатами поправки суттєво посилюють цілу низку законів. 

Як пише Медуза, з 20 липня 2016 року "Неповідомлення про злочин" стане кримінальним злочином. Під загрозою позбавлення волі на строк до одного року люди повинні будуть повідомляти владі про підготовку теракту, збройного заколоту.

Також заклики до тероризму і його виправдання в Мережі прирівняли до аналогічних заяв, зробленим за допомогою ЗМІ. Росіяни будуть відповідати за тими ж правилами, що і ЗМІ. Максимальне покарання — сім років позбавлення волі.

Крім того, російські депутати майже не змінили поправки про зберігання даних користувачів. Тепер оператори зв'язку зобов'язані зберігати всі записи дзвінків і будь-які повідомлення, якими обмінюються користувачі, протягом півроку. Такий самий обов'язок стосується і "організаторів поширення інформації в мережі інтернет".

Повідомляється, що в "антитерористичному пакеті" містяться поправки, що посилюють покарання за злочини екстремістської спрямованості. Законопроектом підвищуються штрафи і терміни позбавлення волі.

В Кримінальному кодексі з'явиться новий пункт — "схиляння, вербування або інше залучення" ворганізацію. Максимальне покарання - позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років.

Для деяких злочинів у Росії встановлена кримінальна відповідальність з 14 років. "Пакет Ярової" збільшує список таких злочинів до 32.

Зазначимо, що в "пакет Ярової" не увійшло позбавлення людей громадянства. Перед другим читанням депутати відмовилися від пропозиції позбавляти громадянства людей, які вчинили теракти або злочини екстремістської спрямованості. Ще в законопроект не увійшло обмеження на виїзд з країни.

Дізнатися більше про скандальний документ можна за посиланням→ 

Залиште свій коментар

Вибір редакції