Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Для нас Україна має першорядне значення - посол США у Росії

Джон Гантсман повідомив про майбутню зустріч Суркова і Волкера.

Будь-який крок до відновлення нормальних відносин між США і Росією буде проходити перевірку Україною.

Про це заявив посол США в Росії Джон Гантсман в інтерв'ю виданню "КоммерсантЪ".

Він повідомив, що між радником президента Росії Владиславом Сурковим і спеціальним представником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкером відбулося три раунди переговорів. Гантсман назвав Волкера "висококласним професіоналом, який знає регіон і його проблеми, а також його поважають усі учасники процесу з боку Сполучених Штатів", який консультується з Держсекретарем, міністром оборони та радником із національної безпеки.

"Але ці три раунди були не дуже продуктивними. Але те, що у нас триває процес на місці, — вже вселяє довіру. Необхідно, щоб у ході процесу сторони приділяли увагу досягненню тих результатів, про які домовилися у Мінську. Курт говорив (з Владиславом Сурковим) про роль ООН. Ми вважаємо, що зрима присутність миротворців ООН якраз дозволила б здійснювати кроки, передбачені мінськими угодами. Сторони, імовірно, зустрінуться протягом наступних двох тижнів — сподіваюся, що четвертий раунд переговорів буде містити натяки на досягнення прогресу з найважливіших питань", — розповів посол США.

При цьому, на його думку, для досягнення бажаного результату необхідно пройти певний процес. "Потрібно отримати уявлення один про одного, вийти на потрібну динаміку і ритм у переговорах, з тим щоб нарешті перейти до серйозного обговорення питань. Просування вперед щодо України було б дуже хорошим результатом для нас. Це питання хвилює не тільки Америку, за цим стежить вся Європа. Деякі європейські країни, насамперед, Німеччина і Франція, беруть активну участь у врегулюванні цього питання в рамках так званого нормандського процесу. Але якщо говорити саме про США, то для нас Україна має першорядне значення, якщо ми хочемо домогтися покращення відносин із Росією", — заявив Джон Гантсман.

Дипломат зазначив, що намагається донести це до своїх друзів у російському уряді. "Я намагаюся говорити відвертіше про речі, які дійсно важливі, на яких ми повинні сфокусувати увагу, щоб досягти прогресу. Україна — це дійсно ключове питання. Будь-який крок до відновлення нормальних відносин між США і Росією буде проходити перевірку Україною, а саме прогресом, досягнутим на шляху реалізації мінських угод. Подивимося, куди приведуть ці обговорення, але для мене і моєї країни це важливий елемент, ключовий для відновлення двосторонніх відносин", — констатував посол США в Росії.

Водночас, Джон Гантсман відмовився коментувати інформацію про можливе надання Україні зброї та кількості миротворчих операцій. Причина — "дуже чутливі питання, що їх зараз активно обговорюють, і я не хотів коментувати їх замість нього".

Залиште свій коментар

Вибір редакції