У Путіна вивчають можливість вийти з конфлікту на Донбасі – Волкер

У Путіна вивчають можливість вийти з конфлікту на Донбасі – Волкер

Фото: УНІАН

Остання зустріч із Сурковим була "кроком назад".

Адміністрація президента Росії Володимира Путіна вивчає можливість вийти з конфлікту на сході України.

Такий висновок спеціальний представник Держдепу США по Україні Курт Волкер зробив після третьої зустрічі із помічником Путіна Владиславом Сурковим, передає американське видання Politico.

"Насправді я думаю, що росіяни вивчають ідею: чи варто закінчити цей конфлікт, досягти миру, вийти з нього, і як це буде виглядати? Я не думаю, що вони поки що до цього готові. Я не думаю, що вони прийняли якесь рішення, але я думаю, що вони вивчають це питання", - сказав він.

Курт Волкер заявив, що РФ має вивести зі зони АТО війська для реалізації Мінських домовленостей

Курт Волкер заявив, що РФ має вивести зі зони АТО війська для реалізації Мінських домовленостей

Волкер вважає, що прийняття рішень щодо припинення конфлікту на Донбасі залежить лише від Путіна, але зустрічі із Сурковим також можуть сприяти цьому.

"Він має можливість спілкуватися з президентом Путіним, і тому це дуже важливо. І він не відрізаний від міністерства закордонних справ або міністерства оборони; він - політичний оперативник. Він керував виборчими кампаніями. Він пов’язаний із регіональними конфліктами та лідерами з Чечні, а також Південної Осетії, Абхазії. Тож у нього є канал зв'язку. Але я дійсно вірю, що саме Путін приймає рішення", - каже спецпредставник США.

При цьому Курт Волкер визнав, що остання зустріч із Сурковим у Белграді була кроком назад у питанні щодо введення миротворчої місії ООН на Донбас. Спочатку Росія запропонувала ввести миротворців лише для охорони спостерігачів ОБСЄ, але США запропонували запровадити місію на всій території окупованого Донбасу, включно із непідконтрольною уряду ділянкою  українсько-російського кордону. Спочатку росіяни почали розмову на цю тему, але на останній зустрічі у Белграді знову повернулися до своєї жорсткої риторики щодо "декоративно-охоронної" функції миротворців.

"Наша третя зустріч [із Сурковим]… була кроком назад. Вони знову повернулися до своєї первинної пропозиції. Я не знаю, яким буде наступний крок після цього. Можливо, це сталося зовсім через інші причини, які не мають нічого спільного з Україною, а через стан наших американсько-російських відносин. Це могло бути пов'язано з відсутністю двосторонньої зустрічі між президентом Путіним та президентом Трампом", - каже Волкер.

Спецпредставник США зазначив, що наступна зустріч із Сурковим має відбутися у грудні і він має подивитись, що на ній відбуватиметься. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація