Дні Google та Facebook полічені, а біткоїн є бульбашкою. Про що говорив Сорос у Давосі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також він розкритикував очільників Росії та США.

Американський мільярдер та філантроп Джордж Сорос вважає, що Google та Facebook монополізують ринок і цілеспрямовано розвивають звикання до своїх сервісів.

Про це він заявив на Всесвітньому економічному форумі, передає AFP.

Під час щорічної вечері у швейцарському Давосі він зауважив, що ці дві компанії "ефективно контролюють половину всіх доходів від реклами в Інтернеті".

"Вони стверджують, що вони є лише дистриб'юторами інформації. Той факт, що вони є майже монопольними дистриб'юторами, робить їх комунальними підприємствами (public utilities в оригіналі), що підпадає під дію більш суворих правил, спрямованих на збереження конкуренції, інновацій та справедливого й відкритого загального доступу", - сказав Сорос.

google
Reuters
Google та Facebook ефективно контролюють половину всіх доходів від реклами в Інтернеті

Економіст прогнозує, що ці гіганти "підуть на компроміс із собою" для доступу до таких ринків, як Китай, створюючи "союз між авторитарними державами та цими великими ІТ-монополіями".

"Це може призвести до створення тоталітарного контролю, подібного до якого навіть Олдос Гакслі або Джордж Орвелл не могли уявити", - попереджає він.

Передбачаючи, що уряди почнуть більш серйозно регулювати цей сектор, Сорос наголосив: "Давос - хороше місце, щоб оголосити, що їхні (Google та Facebook, - ред.) дні полічені".

Також Сорос назвав біткоїн "типовою бульбашкою". Але мільярдер зазначив, що криптовалюта, швидше за все, уникне повного краху, адже люди з владою все ще будуть використовувати її для здійснення секретних інвестицій за кордоном.

Він назвав главу РФ Володимира Путіна керівником "мафіозної держави", а президента США Трампа вважає "небезпекою для світу". Проте Сорос передбачив, що останній недовго залишатиметься на своїй посаді.

дональд трамп
Reuters
Трамп у Давосі

"Я вважаю це чисто тимчасовим явищем, яке зникне 2020 року або навіть раніше", - зазначив Сорос.

ВідеоУ Давосі протестувальники влаштували акцію проти приїзду на форум Трампа

Давос - в облозі протестувальників. Антиглобалістам, які влаштували свою акцію проти приїзду на форум президента США Дональда Трампа вдалося прорватися через кордон правоохоронців. Зрештою поліцейські змогли вивести протестувальників з території форуму. Масові акції у Давосі під час зустрічі світових лідерів - заборонені. А у Цюриху на протест вийшли кілька тисяч людей. Скандуючи гасла проти Дональда Трампа і самого форуму, вони пройшлися маршем фінансовим районом міста,

У Давосі протестувальники влаштували акцію проти приїзду на форум Трампа

Проте традиційні прогнози інвестора на Давосі не завжди справджуються. Минулого року у Швейцарії він попередив, що зростання на фондовому ринку закінчиться після обрання Трампа і що темпи зростання Китаю було нестабільним. Тим часом зростання Китаю тривало, а американські акції регулярно досягали рекордних позначок.

Залиште свій коментар

Вибір редакції