До Криму привезли руку святого Димитрія Солунського

Пам'ять святого Димитрія Солунського з давніх-давен пов'язувалася з військовим подвигом, патріотизмом і захистом Вітчизни.

До Криму привезли частину мощів великомученика Димитрія Солунського – десницю (праву руку).

Мощі 30 жовтня доставив літаком з грецького міста Салоніки єпископ Пантелеймон, а в кримській столиці, біля відтворюваного кафедрального собору благовірного князя Олександра Невського, зустрів митрополит Кримський Лазар з духовенством єпархії.

Разом із сотнями віруючих вони попрямували хресним ходом до кафедрального собору святих апостолів Петра і Павла, де було відслужено акафіст святому, пише "Сегодня".

"Пам'ять святого Димитрія Солунського з давніх-давен пов'язувалася на Русі з військовим подвигом, патріотизмом і захистом Вітчизни. Святий зображується на іконах у вигляді воїна в пернатих латах, зі списом і мечем в руках", - розповіли в Сімферопольській та Кримській єпархії УПЦ.

На свиті (у більш пізніх зображеннях) писали молитву, з якою святий Димитрій звертався до Бога: "Господи, не погуби град і людей. Якщо град врятуєш і людей - з ними і я спасенний буду, якщо погубиш - з ними і я загину".

В автономії мощі перебуватимуть: Сімферополь (собор Петра і Павла) – з 30 жовтня по 2 листопада, (Свято-Троїцький жіночий монастир) – з 2 по 4 листопада, (храм Трьох Святителів) - 4-5 листопада; Джанкой (Свято-Покровський кафедральний собор) - 5-6 листопада; Севастополь (Свято-Володимирський Херсонеський собор) - 7-8 листопада.

Читайте також:

До Одеси привезли кров Папи Римського

В українській армії збираються ввести посаду священика-капелана

Мощі апостола Андрія Первозванного залишаться у Львові назавжди

Луганська "ікона Віктора Януковича" замість мироточити вкрилася цвіллю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: