"Донбас порожняк не жене". Путін розповів про "спірні" питання Мінських угод

Дата публікації
Перегляди
7640
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Донбас порожняк не жене". Путін розповів про "спірні" питання Мінських угод

Фото: Associated Press

Він розповів, як Порошенко "взяв його за горло" у Мінську.

Президент Росії Володимир Путін розповів про "спірні" питання в Мінських угодах, вчергове заявивши, що на Сході України нібито немає іноземних військ, і сказав, що конфлікт не вдасться вирішити силовим шляхом, тому що "Донбас порожняк не жене".

Так він відповів під час великої прессконференції на запитання українського журналіста Романа Цимбалюка, який просив назвати дату, коли Путін ухвалить рішення про розформування окупаційних адміністрацій в Луганську і Донецьку. "Тому що ви їх називаєте республіками, а в Мінських угодах їх немає", - сказав він.

Президент Росії наполягає, що Україна нібито сама визнала терористичні "ЛНР" та "ДНР". "Що стосується Мінських угод і розформування органів влади в "невизнаних республіках". Перше, що хочу сказати. Представляв Україну в Мінську, після чого виникли ці Мінські угоди, колишній президент Петро Порошенко, він наполягав на тому, щоб під цим документом були поставлені підписи керівників двох цих "невизнаних республік". Вони за горло мене просто взяли, а представники цих "невизнаних республік" відмовлялися це робити. Ось таємниця наших переговорів у Мінську. Але все-таки ми їх умовили, і вони поставили там свої підписи. Таким чином Україна сама визнала ці "республіки"", - наполягає Путін.

Окрім цього, російський президент вважає, що псевдовибори на окупованих територіях були "демократичними". "Друге, це те, що там були проведені "вибори "- люди прийшли і проголосували. Це, по-моєму, дуже демократичний спосіб організації органів влади. Третє. У самих Мінських угодах є вказівка ​​прямо на те, що є правом цих "республік". Сказано і про мову, і про місцеву "міліцію", і так далі".

Путін вкотре спробував переконати, що на Донбасі російських військ і техніки нема. "Наступний аспект полягає в тому, що там є спірний момент. Є пункт про виведення найманців і іноземних військ. І про закриття кордону. Воно має розпочатися на другий день після проведення виборів, і закінчиться тільки після всеосяжного політичного врегулювання, яке передбачає внесення змін до Конституцію України, і надання цим "республікам" таких прав, які прописані в Мінських угодах. І нарешті, що стосується виведення іноземних військ. Там немає іноземних військ. Там є "місцева міліція", місцеві "сили самооборони", які складаються з місцевих жителів. Мені постійно ставлять запитання: а звідки у них танки, важка артилерія. У багатьох гарячих точках світу відбуваються різного роду конфлікти і бойові дії, і в них є танки і важка артилерія. Звідки вони їх беруть? Мабуть від тих держав, які їм симпатизують. Але це їхня техніка, а не іноземна. Що стосується найманців, то так: там є і французи, і німці", - сказав президент РФ.

Він наполягає, що "найголовніша проблема в тому, що немає бажання вирішувати це питання в діалозі з людьми". "Фраза "Донбас порожняк не гонит "вона звичайно така хуліганська, але вона в душі у людей є, там горді люди. Тому навряд чи вдасться вирішити це питання силовим методом", - вважає Путін.

Зазначимо, раніше український президент Володимир Зеленський закликав внести правки в Мінські угоди, зокрема, щодо контролю над кордоном. У Кремлі заявили, що для зміни Мінських угод щодо повернення контролю над кордоном та особливого статусу територій "потрібна взаємна воля сторін конфлікту", а потім обговорення учасникам "нормандського саміту".

Чи змінять мінські домовленості і чи можливий компроміс з РФ: хронологія "нормандських перемовин"

Чи змінять мінські домовленості і чи можливий компроміс з РФ: хронологія "нормандських перемовин"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7640
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація