Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Донецький сепаратист Ходаковський розповів Reuters про фінансування Росією "ДНР"

За його словами, цифра допомоги з боку Росії "перевершує ті обсяги, які збираються на території".

Росія надає фінансову підтримку контрольованим сепаратистами областях на сході України, допомагаючи ресурсами і виплачуючи жителям Донбасу пенсії і зарплати.

Про це Reuters розповів колишній донецький командир Олександр Ходаковський.

Незважаючи на те, що Москва досі вперто заперечує підтримку сепаратистів, Ходаковський доводить зворотне.

Колишній український спецназівець перейшов на бік сепаратистів ще на початку конфлікту на сході України в 2014 році. За його словами, він командував сотнями озброєних бійців і займав високі посади в керівництві так званої "ДНР".

Відповідаючи на питання про те, чи фінансує Росія виплати пенсій і зарплат на окупованому Донбасі, Ходаковський сказав: "Так, це основні напрямки. Бюджетна сфера і пенсії, які потрібно закривати в першу чергу".

За його словами, цифра допомоги з боку Росії "перевершує ті обсяги, які ми збираємо на території".

Агентство зазначає, що в бюджеті Росії є закрита частина. За оцінкою Мінфіну РФ, в 2016 році частка секретних витрат федерального бюджету, перевищить 22 відсотка до обсягу витрат і становитиме майже 3,7 трильйона рублів. У 2017 році, за прогнозом Мінфіну, закрита частина бюджету складатиме 18,3 відсотка витрат, або 2,89 трильйона рублів.

Після того, як Київ перестав платити пенсії і зарплати жителям підконтрольних сепаратистам територій ще на початку конфлікту, з 2015 року обсяг виплачених пенсій та соціальних допомог на окупованих територіях склав 47,3 мільярда російських рублів, повідомляє агентство.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін намагається шантажем скасувати західні санкції проти РФ. Він підписав федеральний закон, який скасовує дію угоди з США про утилізацію збройового плутонію. Таким чином Путін вимагає від США скасувати економічні обмеження, компенсувати втрати від санкцій і навіть контрсанкций, які вводив Кремль, а також зменшити військову присутність НАТО в Європі.

Експерти переконані, що США не піддасться на шантаж, а чи не єдиним виходом бачать припинення війни на українському Донбасі, а також повернення анексованого Криму, що в свій час і стало головною причиною введення антиросійських санкцій. З-за фінансових санкцій Росія з другої половини 2014-го і до 2017-го недоотримує 280 млрд доларів США за припливом капіталу. Втрати чистого припливу (різниця між припливом капіталу з-за кордону та його відтоком за кордон) складають 160-170 млрд. доларів, у тому числі прямих інвестицій – 85 млрд доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції