Дуда підписав скандальні зміни до закону про Конституційний суд Польщі

Єврокомісія оцінює ці зміни у рамках попередньої оцінки стану верховенства права в країні.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальні зміни до закону про Конституційний суд Польщі.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на канцелярію президента Польщі.

"Новий закон про Конституційний суд повертається до рішень, які передбачені в законі про Конституційний суд 1997 року, і який приводить у відповідність до Конституції юридичні положення, що стосуються суду",- йдеться в повідомленні.

Конституційна криза у країні триває ще з листопада минулого року. Влада й опозиція звинувачують одна одну в порушенні закону під час призначення суддів КС, що призвело до поглиблення кризи й ускладнення роботи цього органу.

У січні в суперечку втрутилася Єврокомісія, розпочавши процес попередньої оцінки стану верховенства права у Польщі. За порушення європейських цінностей Польщу можуть навіть позбавити права голосу країни-члена ЄС.

На початку липня Єврокомісія заявила, що оцінить новий закон про КС у Польщі у рамках попередньої оцінки стану верховенства права після завершення законодавчого процесу в Польщі. Кілька днів тому Єврокомісія порекомендувала Польщі виконати рішення Конституційного суду від грудня минулого року, що стосується вибору суддів КС, а також від березня – про неконституційність змін до закону про КС, які ухвалила нова влада.

Натомість в МЗС Польщі з цього приводу заявили, що рішення Єврокомісії щодо рекомендацій Польщі у контексті змін до закону про Конституційний суд країни є передчасним і може негативно вплинути на авторитет цієї інституції.

Нагадаємо, що польський Сейм підтримав постанову, в якій визнає Волинську трагедію 1943-45 років" геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої". Документ ухвалили 432 депутати Сейму, жоден не висловився "проти", утрималося десятеро.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: