Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Двоповерхова українська мазанка перемогла на конкурсі дизайну в США

Двоповерхова українська мазанка перемогла на конкурсі дизайну в США

Автор задуму поєднав сучасні та старовинні технології.

Двоповерхова мазанка українського дизайнера перемогла на престижному конкурсі у Сполучених Штатах Америки. Глиняні стіни і гуцульська стеля вразили журі, але не родичів самого архітектора, які довго пручались переїзду у нові умови, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дизайнер Сергій Махно веде журналістів залізною драбиною повз зелену стіну - рослини справжні, штучних матеріалів у квартирі немає. "А он там полив під кишеньками схований, тобто вона автоматично поливається", - показує він. Двоповерхова квартира – суміш японського стилю з етнічним гуцульським. Це вперше в українській історії подібний проект здобув міжнародну премію з архітектури у США.

Відео Квартира українського дизайнера перемогла на архітектурному конкурсі у США

Глиняні стіни і гуцульська стеля вразили журі, але не родичів самого архітектора. Які довго пручалась переїзду у нові умови. Як живеться у суцільному дизайні – далі у сюжеті.

Квартира українського дизайнера перемогла на архітектурному конкурсі у США

Стіни в квартирі, як у хаті-мазанці, зроблені з глини, кінського волосу, кізяків і полови. "Це все змішувалося і накладалося шарами. Тут ось бачите – є зерно. Діти хоч гризли ці стіни – на них нічого не видно. Звичайну фарбу вони б уже з’їли", - запевняє автор ідеї. Дитячу кімнату Сергій побачив чорною та з сокирою, а в гардеробній розмістив старовинне корито для прання. Ванна занурена у підлогу, поруч із нею незвична мийка XVIII сторіччя з поїлки для коней. Стеля зроблена з розібраної гуцульської хати.

"Моя дружина в той момент, коли я казав їй, що в нас будуть старі балки на стелі і хата помазана, була дуже засмучена. І ще моя мама підключилася – вони зібрали коаліцію з тещею. На жаль, у нас патріархат. Зараз усі вдячні, і моя мама навіть каже: не думала, що буде так красиво", - розповів Сергій Махно.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції