Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Штучні ялинки: екологи і церква за, лісники проти

Чиновники ж кажуть, що з теперішніми темпами вирубування дерев невдовзі не залишиться.

Цьогоріч головна ялинка країни вперше за останні роки не буде цільною – її вже почали збирати з 300 дерев на Софійському майдані. До штучної ялинки українців закликають греко-католики, а до живого дерева припрошують лісничі, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Софійська площа, від минулої ночі робітники збирають головну ялинку країни. Дерева після сортування підіймають на висоту та встромляють у металевий каркас. "Буде все красиво!", - запевняють робітники. Цільну вирішили цьогоріч не рубати через протести екологів. Леонід Никифорович – головний лісничий Фастівського лісгоспу. Він охоче показує, як хвойні вирощують для зимових ярмарків. Метрова ялинка звідти обійдеться у 90 гривень. Чоловік упевнений, що штучна ніколи не замінить живу, бо лише вона приносить у дім лісовий дух. "Діти, коли вони ялинку занести в оселю, в тепло – зразу аромат з’являється ялинки. Сосна має свій аромат. Це зовсім інша річ, а скло є скло", - каже Леонід Прокопюк.

ВідеоГоловну ялинку країни цьогоріч змонтують з 300 дерев

Цьогоріч головна ялинка країни вперше за останні роки не буде цільною. Її вже почали збирати з 300 сотен дерев на Софійському майдані. До штучної ялинки українців закликають греко-католики, до живого дерева - лісничі. Магазини вже заповнені штучними ялинками, а справжні вже дуже скоро з’являються на ринках. 

Головну ялинку країни цьогоріч змонтують з 300 дерев

Не рубати дерев закликає своїх парафіян Українська греко-католицька церква. "Сенсу рубати ялинку для того, щоб вона простояла три тижні в церкві, наприклад, а завжди вона має бути велика, гарна, бо то до церкви – воно безумовно втрачає. Штучна ялинка може гарно замінити і послужити для парафії прикрасою, і нічим гірші ці свята новорічні не будуть", - вважає керівник департаменту інформації УГКЦ Ігор Яців. Коштує штучна ялинка від 300 до 4000 гривень, різниця не лише у розмірі, а й у якості. "Ялинки з ПВХ плівки – це більш дешевий сегмент. Строк використання може бути менш тривалий. Ялинки з литими гілками – це вже пластикові ялинки, вони більш схожі на натуральні", - пояснює закупівельник сезонних товарів Оксана Свербій.

У міністерстві екології розповідають, що кількість ялинок різко зменшується з кожним роком, бо на додачу до регулярної вирубки хвойні знищують ще й шкідники. "Якщо вирубуватимуть, то через кілька років їх може не залишитися. Використовують на ритуальні, технічні потреби", - каже керівник відділу охорони рослинного світу Мінекології Людмила Ющенко. Тому для боротьби з масовим браконьєрським вирубуванням у Державній екоінспекції торік стартувала спеціальна операція "Новорічна ялинка". Вона триває з початку грудня до середини січня. За одну незаконно вирубану ялинку браконьєрам доведеться віддати 700 гривень. "Виписали 23 тисячі штрафів минулого року", - каже керівник відділу державної екоінспекції Сергій Комарчук.

Фотогалерея "Криваві ялинки" і патріотичні прикраси. Reuters показало, як прикрасили до Різдва Білий дім (16 фото)

Якщо ані штучну, ані живу ви для себе не пригледіли – завжди можна прийти помилуватися на міську ялинку. У Києві, окрім Софійської площі, друге велике новорічне дерево встановили на Подолі.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Вибір редакції