Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти місії ОЗХО мають ексгумувати тіла жертв хіматаки в Думі

Публікація доповіді висновків експертів по Думі може зайняти приблизно місяць.

Експерти місії Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО) мають намір ексгумувати тіла жертв хіматаки в сирійській Думі для проведення експертизи.

Про це пише The Financial Times.

За словами голови організації Ахмета Узюмджю, місія з встановлення подій в Думі зібрала близько 100 проб навколишнього середовища після отримання 21 квітня доступу до місця. Зараз експерти намагаються знайти спосіб "провести ексгумацію і зібрати біомедичні проби".

Фотогалерея Розширені зіниці, а з рота йде піна. У Сирії людей масово отруїли хімічною зброєю (7 фото)

 

"Це дуже чутливий процес. Ось чому вони дуже обережні. Хоча нашим експертам вдавалося проводити розтини в минулому, але цей раз фактично стане першим, коли у нас будуть саме ексгумовані тіла", - заявив він британській газеті.

Узюмджю також зазначив, що публікація доповіді висновків експертів по Думі може зайняти приблизно місяць.

ВідеоСША заявили про намір Сирії та РФ прибирати докази хіматаки у Думі

Інспектори з Організації із заборони хімічної зброї не можуть дістатися місця ураження, хоча минуло вже 12 днів. У Держдепі вважають, сирійський режим і росіяни тиснуть на місцевих та блокують доступ, аби прибрати докази використання хімічної зброї. У Росії ж взагалі переконують, що слідів хіматаки у місті немає, а фотографії та відео з місця назвали фейком.

США заявили про намір Сирії та РФ прибирати докази хіматаки у Думі

Нагадаємо, команда експертів-хіміків з Організації по забороні хімічної зброї прибула в столицю Сирії Дамаск 14 квітня, через кілька годин після ударів західної коаліції хімічних об'єктах уряду Башара Асада. Експертам доручено провести розслідування місця ймовірної атаки 7 квітня в місті Дума, в якій, за словами лідерів західних держав, десятки людей загинули від хлору і заріна. Через цю хіматаку США, Великобританія і Франція завдали ударів по Сирії.

Але після приїзду місії Організації по забороні хімічної зброї не допускали в сирийське місто Дума, де сталася хімічна атака. Британські і американські представники в ОЗХО заявили, що Росія перешкоджає роботі місії. В Росії запевнили, що не допускали експертів в Думу через проблеми з безпекою і обіцяли надати їм доступ до місця ймовірної атаки 18 квітня. США звинуватили Росію і Сирію в дегазації і зачистці території химатаки в Думі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції