Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Королева Британії Єлизавета II виявилася замішаною у новому офшорному скандалі "Paradise Papers"

Її гроші інвестувалися у компанії з поганою репутацією.

Близько 13 млн доларів з особистих статків королеви Великобританії Єлизавети II були інвестовані в офшорні фонди на Кайманових островах і Бермудах.

Про це випливає з документів "Paradise Papers" ("Документи з райських островів") – нового глобального журналістського розслідування, повідомляє The Guardian.

Інвестиції протягом 12 років здійснювало Герцогство Ланкастера, що управляє активами для особистого доходу британської королеви. Статки Єлизавети II оцінюється в 660 млн доларів.

Ці фонди потім інвестували гроші в скандально відому в Британії фінансову організацію BrightHouse і мережу магазинів Threshers, яка розорилася.

BrightHouse піддавалася критиці через експлуатацію тисяч бідних сімей і людей з уразливих груп населення. Компанія давала їм мікрокредити майже під 100% річних. У жовтні 2017 року наглядові органи визнали умови багатьох позик несправедливими і зобов'язали BrightHouse виплатити майже 15 млн фунтів в якості компенсації 250 тис. клієнтам.

Мережа магазинів Threshers розорилася, залишивши борги у 23,08 млн доларів, і залишивши без роботи майже 6 тисяч людей.

Герцогство Ланкастера визнало, що вкладало гроші в офшори, але, за словами представника відомства, його частка в цих інвестиціях була незначною і королева не отримувала ніяких податкових переваг від цих вкладень. При цьому Герцогство заявило, що не знало про свої 12-річні інвестиції в BrightHouse, поки про це не повідомили Guardian та інші партнери у міжнародному проекті під назвою Paradise Papers.

Нагадаємо, у неділю, 5 листопада, о 20:00 за київським часом одночасно 400 журналістів із 67 країн опублікували матеріали про фінансові таємниці чиновників, поп-зірок та інших відомих людей. Нове глобальне журналістське розслідування назвали "Paradise Papers" або "Документи з райських островів". Це став другий великий витік інформації після "Панамських документів".

Як і торік, доступ до документів надало невідоме джерело. Воно поділилося із німецькою газетою Süddeutsche Zeitung мільйонами документів про власників офшорних фірм на екзотичних островах – Кайманах, Бермудах, Британських Віргінських та інших. Газета, у свою чергу, передала матеріали Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів та Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP. 

Серед українців у новому витоку інформації більше десятка прізвищ, у тому числі прізвище президента України Петра Порошенка. Окрім того, в опублікованих документах є інформація про офшори колишнього генсека НАТО, поп-зірок Мадонни і Боно, членів британської королівської родини та інших. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції