Ситуація в Придністров'ї загострюється - президент вже визнав вибори недійсними

Дата публікації
Перегляди
2547
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ситуація в Придністров'ї загострюється - президент вже визнав вибори недійсними

Фото: ВВС

Чинний глава Придністров'я Ігор Смирнов вимагає визнати результати президентських виборів у самопроголошеній республіці недійсними, хоча їхні результати ще не оголошені.

Ігор Смирнов не хоче втрачати владу в республіці, якою він керував майже 20 років / Фото: AFP
За попередніми даними, Ігор Смирнов програє вибори: він посідає друге місце після колишнього спікера парламенту Євгена Шевчука. На третьому місці – чинний голова парламенту Анатолій Камінський. За іншими даними, Смирнов поступився і Камінському.

Перемогу в першому турі ніхто здобути не зміг, у штабах Камінського та Шевчука вже повідомили, що їхні кандидати проходять у другий тур. Однак оголошення офіційних результатів Центрвиборчком Придністров'я відклав до 14 грудня.

"До ЦВК надійшло 27 скарг від кандидатів у президенти і рядових виборців. За ними ухвалені рішення. Сьогодні до ЦВК надійшла скарга від кандидата в президенти Ігоря Смирнова з клопотанням про визнання виборів недійсними. Про результати її розгляду члени ЦВК доповідатимуть на засіданні 14 грудня", - сказав журналістам член ЦВК Володимир Чухненко.

Президент невизнаної Придністровської Молдавської республіки обирається на п'ять років. Останні вибори республіці стали першими конкурентними: у боротьбу за головне крісло вступили п'ятеро претендентів.

Експерти  не виключили, що після виборів ситуація в республіці, якою Смирнов одноосібно керував уже 20 років, може стати вибухонебезпечною. При цьому варто зазначити, що кожен третій в Придністров'ї – українець, а Смирнов у одному зі своїх передвиборчих виступів зробив сенсаційну заяву: несподівано для всіх він вирішив приєднатись до України.

Читайте також:

Придністров'я на пороховій бочці: кандидати готові битися за крісло

Придністров'я не проти увійти до складу України

Кремль змусив Придністров'я домовлятися з Молдовою

На кордоні України та Придністров'я сталася перестрілка, є жертви

Наступна публікація