Голова МЗС Куби різко відреагував на "нову політику" Трампа

Бруно Родрігес вважає, що американські санкції лише об'єднають кубинців.

Міністр закордонних справ Куби відкинув нову політику президента Дональда Трампа щодо острова, заявивши у понеділок, що "ми ніколи не будемо вести переговори під тиском або під загрозою" і відмовився повертати втікачів із США, які отримали притулок на Кубі.

Про це повідомляє The Associated Press.

У безкомпромісній відповіді кубинського міністра Бруно Родрігеса йдеться, що санкції, про які оголосив Трамп, не досягнуть своєї мети щодо послаблення уряду у Гавані. За його словами, замість цього вони об'єднають кубинців під комуністичним керівництвом.

ВідеоДональд Трамп вирішив не скасовувати санкції проти Куби

Він описав утікачів, такі як Джоан Чесімард, яка була засуджена у 1977 році за вбивство патрульного у Нью-Джерсі, як політичних біженців, які отримали притулок від кубинського уряду. Родрігес запевнив, що їх не видадуть США, оскільки американський уряд не має "правової або моральної основи" вимагати їх повернення.

"Куба не піде на поступки, які завдають шкоди її суверенітет", сказав Родрігес.

Нагадаємо, що в липні 2015 року Вашингтон і Гавана домовилися про відновлення дипломатичних відносин, які були заморожені в 1961 році. Раніше США пом'якшили санкції щодо Куби, зокрема, скасувавши деякі обмеження на поїздки американців на острів і розширивши доступ кубинців до фінансових інститутів США.

Дональд Трамп оголосив про скасування угоди між США і Кубою, укладеної адміністрацією його попередника Барака Обами. За словами Трампа, США відмовляються від політики Обами по зближенню Вашингтона і Гавани. Він заявив, що США відновляють ембарго проти Куби і засудив заклики ООН та інших міжнародних організацій скасувати американські санкції проти Гавани. 

 

Залиште свій коментар