"Не повчайте нас". Куба різко відреагувала на заяви Трампа

Кубинський уряд вважає, що нещодавня промова американського президента сповнена "ворожнечі". 

Уряд Куби у суботу, 17 червня, оприлюднив спеціальну заяву щодо рішення президента США Дональда Трампа скасувати історичну угоду між країнами, у якій порадив американській владі "не повчати" партнерів.

Про це повідомляє CNN.

Нагадаємо, 16 червня Трамп оголосив про скасування угоди між США і Кубою, укладеної адміністрацією його попередника Барака Обами. Він також заявив, що Вашингтон незабаром відновить санкції проти Куби та розкритикував ситуацію з правами людини на "Острові свободи".

У відповідь уряд Куби оприлюднив спеціальну заяву, у якій закликав США "не повчати" Гавану. Крім того, у ній зазначається, що слова Трампа були "сповнені ворожнечі".

"Ми глибоко занепокоєні повагою до прав людини у країні, де велика кількість вбивств, насильства та знущань з боку поліції, особливо над афроамериканцями", - йдеться в заяві кубинського уряду.

ВідеоДональд Трамп вирішив не скасовувати санкції проти Куби

В документі також перераховані інші приводи для занепокоєння: расова дискримінація, гендерна нерівність зарплат, маргіналізація мігрантів і біженців з ісламських країн, будівництво муру на кордоні з Мексикою та інші.

Нагадаємо, що в липні 2015 року Вашингтон і Гавана домовилися про відновлення дипломатичних відносин, які були заморожені в 1961 році. Раніше США пом'якшили санкції щодо Куби, зокрема, скасувавши деякі обмеження на поїздки американців на острів і розширивши доступ кубинців до фінансових інститутів США. 

Залиште свій коментар