"Хезболла" і сирійські ісламісти з "Фронту Нусра" провели обмін полоненими

У середу вранці розпочнеться евакуація 10 тисяч сирійців з Лівану.

Ліванське шиїтське угруповання "Хезболла", яке воює у Сирії на боці Башара Асада, і сирійське опозиційне ісламістське угруповання "Фронт Нусра" провели обмін полоненими.

Про це повідомив керівник Генеральної служби безпеки Лівану, генерал-майор Аббас Ібрагім, передає Reuters.

ВідеоПро зони безпеки в Сирії домовилися без сирійців

Сирійські ісламісти віддали трьох захоплених у полон бойовиків "Хезболли" в обмін на трьох своїх прихильників, які перебували на території Лівану: двоє з них відбували покарання у в'язниці, ще один вже був звільнений після відбуття покарання.

Після обміну полоненими у середу вранці розпочнеться евакуація близько 10 тисяч сирійських бойовиків, їхніх сімей та біженців із Лівану до провінції Ідліб у Сирії, яка контролюється повстанцями. Про евакуацію була домовлено під час угоди про припинення вогню між "Хезболлою" та "Нусрою" минулого тижня, але вона була затримана на два дні через те, що тривали переговори про обмін полоненими.

Ще п'ять бойовиків "Хезболли" будуть звільнені з полону після того, як перша колона евакуйованих прибуде до свого місця призначення у Сирії.

Минулого тижня ліванські бойовики "Хезболли" взяли під свій контроль більшість гірських районів на кордоні між Сирією та Ліваном під час спільного із армією Башара Асада наступу, покликаного витіснити бойовиків "Фронта Нусра" з цих районів.

Нагадаємо, у липні Вашингтон і Москва домовилися про створення на південному заході Сирії трьох зон перемир'я. Перемир'я почало діяти 9 липня опівдні за часом Дамаска. США і Росія взяли на себе зобов'язання забезпечити режим припинення вогню та гуманітарний доступ. На перших порах безпека навколо цієї зони деескалації забезпечуватиметься з використанням сил і засобів російської військової поліції та в координації з йорданцями й американцями.  

 

Залиште свій коментар