Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США не допомагатимуть сирійській опозиції на догоду РФ - The Washington Post

Президент Трамп вирішив припинити секретну програму ЦРУ щодо озброєння і тренування поміркованих сирійських повстанців.

Президент США Дональд Трамп вирішив припинити програму військових тренувань та озброєння сирійської помірної опозиції, яку прагнуть винищити урядові війська Башара Асада. Цей крок зроблений в угоду інтересів РФ.

Про це повідомляє із посиланням на джерела в адміністрації американське центральне видання The Washington Post.

"Президент Трамп вирішив припинити секретну програму ЦРУ щодо озброєння і тренування поміркованих сирійських повстанців, які ведуть боротьбу з урядом Башара Асада. Це той крок, якого довгий час добивалася Росія", - йдеться у повідомленні. Ця програма була центральною основою політики США в Сирії, започаткованою адміністрацією Обами в 2013 році з метою зменшення тиску з боку Асада на помірну опозицію. Однак після того, як Росія через два роки розгорнула свої війська в Сирії, ефективність цієї програми опинилася під сумнівом. Чиновники заявили, що згортання секретної програми відображає зацікавленість Трампа в пошуку шляхів співпраці з Росією.

Фотогалерея Сефлі із російськими військовими та триколори РФ: Reuters показало евакуцію із сирійського міста (17 фото)

 

У офісі Ради нацбезпеки в Білому домі поки утримуються від коментарів.

Відео Дональд Трамп з Володимиром Путіним обговорить ситуацію у Сирії

Нагадаємо, що держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що адміністрація Трампа не бачить довгострокової ролі сім'ї президента Башара Асада та його режиму у Сирії.

Тіллерсон розповів, що сирійський президент Башар Асад "поки що визначається". Але він переконаний, що відбудеться перехід від уряду Асада.

Нагадаємо, що США і РФ оголосили про укладення угоди про припинення вогню у південно-західній Сирії, яка набере чинності 9 липня.

Тіллерсон прокоментував цю угоду як першу вказівку адміністрації Трампа та можливість для РФ та США працювати разом у Сирії.

Ця угода відмінна від документу про зони деескалації, яка була укладеної між Росією, Туреччиною та Іраном на початку цього року. США не входили до угоди про деескалацію. Наступні переговори цього тижня в Казахстані для завершення припинення вогню в цих зонах не дали результату. 

Нагадаємо, що США та Росія підтримують протиборчі сторони у війні в Сирії: Москва підтримує сирійського президента Башара Асада, а Вашингтон - повстанців, які борються з Асадом. Проте і США, і Росія виступають проти ІД в Сирії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції