Іран відправив у Росію 11 тонн низькозбагаченого урану

Влада країни почали виконувати свої зобов'язання за угодою про ядерну програму.

Іран відправив 11 тонн матеріалу з низькозбагаченого урану в Росію.

Про це заявив держсекретар США Джон Керрі, повідомляє Reuters.

За його словами, цей вантаж включає в себе матеріали з урану, збагаченого до рівня 20%, які не були перетворені в паливо для Тегеранського дослідницького реактора.

Керрі зазначив, що видалення всього низькозбагаченого урану з Ірану є значним кроком влади країни в бік виконання свого зобов'язання обмежити запаси урану 300 кілограмами.

Нагадаємо, 14 липня "шістка" країн (США, Росія, Китай, Великобританія, Франція, Німеччина) та Ірану досягла угоди щодо ядерної програми Тегерана. Згідно з домовленостями, Ісламська Республіка зобов'язується протягом п'яти років не збагачувати уран до рівня, що перевищує 3,67 відсотка, і перетворити завод "Фордо" на технологічний центр.

Одна з важливих умов — вивезення запасів збагаченого урану з країни. В обмін на виконання вимог "шістки" з Ірану знімуть санкції, які можуть бути повернуті, якщо держава не виконає своїх зобов'язань.

Запаси низькозбагаченого урану в Ірані повинні в підсумку зменшитися на 98%, а значна частина цих запасів, ймовірно, буде переправлена в Росії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: