Названі причини катастрофи "Локомотива": у крові пілота Як-42 знайшли наркотик

Названі причини катастрофи "Локомотива": у крові пілота Як-42 знайшли наркотик

Фото з місця катастрофи / Фото: AFP

МАК оприлюднила результати розслідування катастрофи під Ярославлем. Винні компанія, погана підготовка, хвороби пілота і дії екіпажу.

Міждержавна авіаційна комісія Росії оприлюднила результати розслідування причин катастрофи Як-42 під Ярославлем, в якій загинули хокейна команда "Локомотив". Усю провину на аварію поклали на пілотів, які не мали належного досвіду, а один був під дією наркотику.

Як виявилося, у крові одного з пілотів літака було виявлено фенобарбітал – речовину з групи барбітуратів, яка включено до списку наркотичних та психотропних речовин (зазвичай відоме як снодійне, входить до складу, зокрема, корвалолу).

"В організмі другого пілота виявлений фенобарбітал - препарат, який надає гальмівну дію на центральну нервову систему, заборонений до застосування пілотами. Особи, які використовують цей препарат, не можуть бути допущені до виконання польотів", - повідомив голова технічної комісії МАК з розслідування причин катастрофи Як-42 Олексій Морозов.

ВЕРСІЇ НЕЗАЛЕЖНИХ ЕКСПЕРТІВ

Він також розповів, що пілоти літака не мали належної кількості годин нальоту, а "тренажерна підготовка проводилася формально, з великими перервами".

За словами Морозова, перед вильотом з Ярославля екіпаж не виконав розрахунок параметрів зльоту.

"Екіпаж зробив контрольну карту перед запуском двигуна. При відповіді на пункт контрольної картки "злітні дані" командир повітряного судна сказав: "Розраховано, повідомлено ". Проте конкретних значень злітної ваги, центрування, розрахункових швидкостей на зльоті озвучено не було. Аналіз показав, що екіпаж розрахунок параметрів зльоту не виконував", - сказав Морозов.

Він також зазначив, що компанія "Як-сервіс", якій належав літак, не була здатна забезпечувати безпечне виконання польотів.

"Організаційна структура авіакомпанії "Як-сервіс", схема її управління і фінансування не дозволяли забезпечувати безпечне виконання польоту", - сказав він.

Нагадаємо, літак Як-42 розбився під Ярославлем 7 вересня. Жертвами катастрофи стали 44 людини, екіпаж літака та основний склад хокейного клубу "Локомотив", який прямував на матч до Мінська.

Після падіння літака вижили лише двоє людей, однак пізніше нападник "Локомотива" Олександр Галімов помер в опіковому центрі. У живих залишився тільки бортінженер Олександр Сізов.

Читайте також:

Незалежні експерти не згодні з офіційною версією загибелі "Локомотива"

Інженер, який вижив у катастрофі Як-42, дав перше інтерв'ю

За мить до катастрофи хокеїст "Локомотиву" зізнався дружині в коханні

Стали відомі нові подробиці катастрофи Як-42 під Ярославлем

Хроніка авіакатастрофи в Росії, в якій загинув "Локомотив"

Хроніка авіакатастрофи в Росії, в якій загинув "Локомотив"

Повʼязані теми:

Наступна публікація